Alíkovina

Domácí pizza s hranolky

vydáno  •  Recepty

Pizza s hranolky možná nezní moc chutně, ale je opravdu dobrá. V některých pizzeriích se její cena může vyšplhat až na 350 korun. Dnes vám ukážu, jak si ji udělat doma o hodně levněji.

Pizza s hranolky, © Tobias7

Ingredience v tomto receptu jsou na dvě pizzy. Pro jednu pizzu vydělte číselné údaje dvěma.

1. část: těsto

Dejte 250 g mouky do velké misky a do odměrky rozdrobte čtvrtinu droždí. To droždí zalijte 125 ml vody. Pořádně promíchejte. Celou směs vylejte do misky, ve které je mouka. Nyní celý obsah misky promíchejte. Přidejte dvě špetky soli, dvě špetky cukru a trochu oleje. Opět promíchejte těsto a nebojte se do toho dát i ruce. Přikryjeme ho utěrkou a necháme jej kynout asi 30 minut. Jakmile těsto vykyne, připravte si prkýnko a nasypte na něj mouku. Vyválejte těsto v mouce, vemte si váleček a těsto rozválejte. Těsto opatrně přeložte na čtvrtinu, dejte jej na plech a rozložte jej. Překládat jej nemusíte, ale dává se jednodušeji na plech.

2. část: ozdobení

Na těsto naneste tomatový základ a rozetřete jej po těstě. Poté na těsto dejte kolečka mozzarelly a malé kousky šunky. Pizzu dejte do rozehřáté trouby na 200°C na 10 minut.

3. část: hranolky

Vezměte si brambory, oloupejte je a poproste rodiče, aby je nakrájeli tak, aby měly tvar hranolků. Vezměte si mísu a do té nalejte olej, přidejte mletou papriku, pepř, sůl a hranolky ve směsi důkladně obalte. Nyní potřebujeme plech s pizzou, ale dávejte pozor, plech je horký. Požádejte rodiče, aby jej vyndali. Pizzu dejte stranou. Hranolky rozprostřete na plech a pečte je 30 minut. Plech bude horký, poproste opět rodiče, aby jej vyndali. Hranolky potom dejte na pizzu a rozkrojte ji. Přeji dobrou chuť.

Autor: (11 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 20. října 2019 v 10:43.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Ještě chci říct, hezký recept, mám ráda pizzu i hranolky, ale nevím, jestli bych to snědla najednou:-D

Příspěvek z 19. října 2019 ve 12:46.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

A já jsem si myslela, že je ta hranolka ;-D

Příspěvek z 19. října 2019 v 11:09.
lékařský v něm napsal: