Alíkovina

Domácí škola

vydáno  •  Škola

Výuka doma, žádné stresy ze zkoušení u tabule... Neumíte si to představit?
Tak v tomto článku se to dovíte!

škola, © Alpina

Někdo už možná o domácí škole slyšel, ale hodně lidí má otázky: To jde? Jak to funguje? Kdo navrhuje známky...? A tak stručně popíšu, jak domácí škola chodí, jelikož jsem sám domácí student.

V podstatě domácí škola zvláštní není. Musím se učit stejně jako ve škole, avšak můžu se rozhodnout, kdy budu vstávat a hlavně nemusím chodit, nebo dojíždět do školy:-P. Někdo si říká, že se pořádně neučíme, nebo školu flákáme, avšak máme skoro více věcí na práci než ve škole. Například já už jsem udělal za pololetí 4 prezentace na dějepis, 5 na přírodopis a kolik těch předmětů je.

Co se týče známek, jednou za půl roku dojíždíme do školy na přezkoušení, kde mě učitelé postupně přezkouší z jednotlivých předmětů a s mými rodiči diskutují o známkách.

Zatímco musím dělat hodně prezentací na běžné předměty ve škole jako je: Český jazyk, dějepis... Tak výchovy jako je tělesná výchova, výtvarná výchova, pracovní činnosti jsou předměty, kterým se nemusím moc, nebo vůbec věnovat.

Domácí škola je podle mě v určitých pohledech lepší než klasická škola a pokud si říkáte, že jsem sám a nejsem v kolektivu, tak to také není úplně tak, jelikož na kroužky a mezi kamarády chodím pořád.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (11)

Příspěvek z 2. března v 17:20.
ogvd v něm napsala:

Mohla bych se zeptat proč se učíš doma?

Příspěvek z 16. února v 19:09.
radkawapi v něm napsala:

super clanek ja se doma ucim a je to super nez ve skole i v pohode stiham krouzky takze mam dost kamaradek i kamaradu na které se mohu spolehnout to veskole moc neslo

Příspěvek z 16. února v 0:01.
verbum v něm napsal:

Hezký článek...:-D