Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dopisy

  vydáno  •  Knihy
  Dopisy. Co si pod tímto slovem představíte?

  (Ilustrační snímek), © MAFRA

  Dopisy. Co si pod tímto slovem představíte? Mnoho z vás si pod tímto slovem určitě představí SMS, MMS a psaní přes sociální sítě, jako je třeba facebook, twiter atd. Ty pravé dopisy, dopisy které se posílají poštou pomalu zanikají.

  Hodně lidí z vás by si řeklo: „No a co, vzít mobil je rychlejší, než něco sepisovat.“ Já si to takhle nemyslím. Sice také napíšu nějaké zprávy, ale dopisy jsou rozhodně lepší. O sociálních sítích ani nemluvě, na žádné z nich nejsem přihlášená a ani nechci. Takové psaní dopisů je zajímavější. Když mi přijde SMS, kliknu otevřít a čtu, ale dopis......to je napínavější, při rozbalování obálky. U někoho tento zvyk nezmizel úplně, někdo sem tam napíše nějaký pohled z dovolené nebo na Vánoce. Vánoční pohledy píšu každoročně a neumím si to bez nich představit. Bohužel tu jsou další jedinci, kteří napíšou SMskou: Veselé Vánoce a šťastný nový rok. A je hotovo.

  Já si neumím představit svět bez dopisů. Takovým dopisem, si můžeme poslat i nějaký malý dárek a ne jenom papír se slovy. Určitě má každý z vás (tedy skoro každý) facebook. Někteří ze třídy se s ním dokonce vychloubají, ale když jsem jim řekla co si o facebooku myslím, hned zmlkli. Nečekali to ode mě, protože jsem byla většinou tichá. Každý přeci musí uznat, že je to krásný pocit, když otevřete schránku a v ní uvidíte dopis se svým jménem. Když se na dopis podíváte, nepoznáte hned od koho je a to je na tom to nejnapínavější, zatímco u mobilu se vám to hned zobrazí. Abyste si to špatně nevykládali, proti mobilům, počítačům, tabletům atd. nic nemám. Sama mám dotykový mobil, ale i když ho mám, neznamená, že nemůžu psát dopisy.

  Tímto článkem vám chci říct co si myslím já, takže s článkem nemusíte souhlasit, je to můj názor a to sem přeci patří.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 25. října 2016 ve 20:47.
  elisie2002 v něm napsala:

  Bomba!

  Ty jsi můj člověk! Já totálně zbožňuji dopisy a všeobecně psaní deníků a zpráv na papír. Já jsem zastánce toho, aby se éra dopisů vrátila a tím by se mohla i zlevnit částka za dopis. Jsem moc ráda za tento článek 425 Jen bohužel, že nemám nikoho, s kým bych si psala dopisy. 131313

  Příspěvek z 12. října 2016 ve 21:48.
  Adík152 v něm napsala:

  Reakce na Trtna:

  Já myslím, že i běžná komunikace se vyplatí! Já si píšu dopisy snad s deseti kamarádkami a u mnohých je to jediný způsob, jak s nimi komunikovat. Většina z nich nemá ani mobil, fejsbůk nebo e-mail. A i když je některé mají, tak dopisy máme moc rády! 10 Možná, že je 16 Kč moc, ale ta radost, ta je nevyčíslitelná! 25

  Příspěvek z 12. října 2016 v 8:40.
  constantinne v něm napsal:

  On fakt někdo esemesce říká dopis? 18