Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dost mýtů o křečcích

  vydáno  •  Mazlíčci
  Občas se mi stane, že si čtu článek o křečkovi a najdu tam věci, které vůbec nejsou pravda. Občas si přečtu i takové nesmysly, že začnu mlátit hlavou o stůl. Takže jsem se rozhodla, že vám řeknu fakta, které vím na 100%, takže budu mít jistotu, že nepíšu nesmysly. Přidám i nějaký ten méně prověřený osobní názor. Měla jsem už 11 džungaráků (protože má křečice měla dvakrát mláďátka) a momentálně mám křečíky dva, takže o tom už nějakou tu věc vím.

  Nejkrásnější MAZLÍČČI, Křečík džungarský, © MF DNES

  KŘEČEK JE VŠEŽRAVEC! Když jsem jednou na internet napsala, že můj křeček má rád slaninu, málem mě ukamenovali, že křeček prý nejí maso. Není to pravda, křeček je všežravec, stejně jako my, takže právě taková slaninka některým křečkům moc chutná. 

  Rozhodně nechci urazit jednu autorku článku o křečcích tady na Alíkovi, která by se v tom možná mohla poznat, protože psala něco ve stylu, že křeček nemůže maso, protože by vás pak mohl ochutnávat. Logicky křečkovi nedáte svíčkovou nebo řízek, ale maso je součást jeho jídelníčku. A to o kousání mě přivádí k dalšímu faktu. 

  KŘEČKOVÉ PROSTĚ KOUŠOU. Nevím, jak jsou na tom jiné druhy křečků, ale džungaráci koušou. Nejspíš všichni moji křečíci mě aspoň jednou kousli. Některý jen tak ochutnával, jeden se mi zas pověsil za prst a to pěkně bolelo (ale je pravda, že za to můžu já). Netvrdím, že neexistují výjimky, které vás nekousnou. Záleží hlavně na povaze křečka, ne na tom, jestli mu dáte maso nebo ne. NIKDY? Přiznám se, že v tomto ohledu jsem trošku nejistá, takže to berte jen jako můj osobní názor: Všude se píše, že křečkovi nesmíte nikdy dát trávu, která roste u silnic apod. Nevím, jestli se to vztahuje na části parků vzdálenějších od silnic, ale tam zase chodí pejskové vykonávat svou potřebu. Já bych to řekla takhle: Zkuste se tomu vyvarovat. Pokud bydlíte v rodinném domku a máte zahradu nebo tak něco, máte vyhráno. Pokud bydlíte v bytě, můžete si do květináče zasadit nějakou trávu, ale musíte to zalévat, takže také povinnost navíc. Pokud máte poblíž nějaký park, který je PARK, ne PARKOSKLÁDKA, můžete tam natrhat křečkovi trávu. Je pravda, že to není úplně nejvhodnější, ale když vyberete tak dva pampeliškové listy, co vypadají k světu, bude to křečkovi stačit. Ale může se stát, že vás křeček to nebude chtít jíst a budete mít o starost méně (jak se to vezme, no). Tady na Alíkovi jsem si také v jednom článku přečetla, že křeček nesmí mandle. S tím jsem se tedy setkala poprvé. Můj křečík mandle normálně jedl, nic mu to neudělalo, takže nevím. 

  Doufám, že vám tenhle článek alespoň trochu pomohl. Budu ráda, když se se mnou v komentářích podělíte o své názory a zkušenosti.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!