Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dotazy v poradně za bodíky? Proč?

  vydáno  •  Co nového u mě! · Rodičům · Alík radí dětem
  Myslím, že jsem hodně trpělivý, ale jak se říká, čeho je moc, toho je příliš. Počet nesmyslných, vulgárních a opakovaných dotazů v poradně Alík radí dětem už byl tak vysoký, že se kvůli nim nestíhalo včas odpovídat na skutečně důležité dotazy.

  © Alík

  Zvažoval jsem dvě řešení – buď vkládání dotazů do poradny na nějaký čas uzavřít úplně a nebo lavinu hloupostí zastavit, či alespoň zabrzdit. Po dlouhém zvažování jsem zkusil druhou možnost. Onou brzdou před hloupostmi, které přidělávají práci, jsou bodíky.

  Na Alíkovi fungují dvě poradny. Ta, která se jmenuje Dotazy k fungovaní webu Alik.cz je i nadále dostupná všem uživatelům bez placení bodíky. Nicméně dobře radím, abyste do ní nedávali dotazy, které patří do té druhé poradny či psali hlouposti. Odpovědi na to, k čemu není určena se v ní stejně nedočkáte. Navíc bych byl velmi nerad, aby se muselo platit bodíky i v ní!

  Možná to některé z vás překvapí, ale dotazů, které jsou nevhodné, nesmyslné či nepatřičné, chodí do poradny Alík radí dětem víc, než je zdrávo. Jak to myslím?

  Nesmyslné dotazy – to jsou ty, na které odpovídám, že patří do poradny Dotazy k fungování webu Alík.cz. Jen se podívejte, opravdu jich není málo! Do této skupiny počítám také dotazy, které vlastně ani dotazy nejsou – buď jsou vulgární, nebo obsahují odkazy na různé stránky, či výkřiky typu "jak se máš", "zdravím Pepu". S těmi nelze udělat nic víc a nic míň, než je smazat. Bohužel, i mazání zabírá mně a mým spolupracovníkům čas a energii. Zbytečně!

  Opakované dotazy – takových dotazů je opravdu nejvíce. Odpovídám na ně, aby si dotyčný pročetl příslušné téma v poradně nebo článek, který k danému tématu na Alíkovi je. Abych vám usnadnil hledání, vybral jsem ty opravdu nejčastější dotazy a dal do přehledných článků v Alíkovinách.

  Správné dotazy – to jsou samozřejmě ty, které mám rád a kvůli kterým tu mé poradny jsou. A to i v případě, že hledání odpovědi na ně je velmi složité. Mám na mysli vaše konkrétní trápení, bolístky, soužení. Takových dotazů také není málo. O to víc mne mrzí, když se v záplavě ostatních ztrácejí a složitě hledají.

  Zkusil jsem dotazy v poradně chvíli sledovat a připravil malou statistiku. Rozřadil jsem dotazy do skupin (nesmyslné, opakované, správné). Výsledek vás možné překvapí podobně, jako mne: celá 1/3 dotazů patří do skupiny nesmyslné nebo opakované dotazy. A to je opravdu hodně!

  Věřím, že většině z vás již je nyní jasné, proč jsem se rozhodl, aby se za dotazy v poradně Alík radí dětem platilo bodíky. Úmyslně jsem prosadil velmi nízkou částku – 100 bodíků (později byla částka snížena na 50 bodíků). Registrovaný návštěvník Alíka je může získat již za dva dny. Myslím, že to tedy není mnoho.

  Jak získat kód pro vložení dotazu do poradny Alík radí dětem?

  V poradně Alík radí dětem se objevil řádek na vložení kódu. Stačí, když si najedeš na otazník nad tím řádkem a ten Ti poradí, jak kód získat. Případně můžeš navštívit katalog dárků  a v něm zvolit část nazvanou PORADNA. Po objednávce ti bude e-mailem automaticky zaslán kód, který připíšeš ke své otázce v poradně Alík radí dětem.

  Proto doporučuji předem zkontrolovat, zda nemáš plnou e-mailovou schránku a hlavně, zda máš v registraci (nastavení) své přezdívky e-mail správně uveden! Pokud nemáš uveden e-mail, tak to nevadí, pouze si musíš kód zkopírovat z obrazovky a vložit.

  Pokud máš nějaký problém, který opravdu potřebuješ řešit okamžitě a bodíky nemáš, je v poradně uveden také kontakt na Modrou linku – www.modralinka.cz.

  Autor: (8 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (51)

  Miroslava-k v něm napsal:

  Reakce na Voska12345:

  Nato abys mohla si něco třeba koupit v katalog dárků.8

  Příspěvek z 19. června 2009 v 17:14.
  Voska12345 v něm napsal:

  Reakce na Voska12345:

  Kdyz alik odpovida na vse co neni blbi tak at odpovi na toto:,,Na co jsou BODY´´1
  Zase neodpovedel11111

  Příspěvek z 19. června 2009 v 17:11.
  Voska12345 v něm napsal:

  Bodáky?NA co?

  kdyz alik odpovida na vse co neni blbi tak at odpovi na toto:,,Na co jsou BODY´´11