Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dovolená v Egyptě

  vydáno  •  Cestování

  Země, kterou tvoří z větší části jen poušť, kde se málokdy objeví živá duše. Na druhou stranu je to však část světa skrývající spoustu nádherných míst se zajímavou historií. Pojďme se společně podívat, co všechno se tam dá zažít.

  Velbloud, © majdula2000

  Egypt je země, která se nachází v severovýchodní Africe, na řece Nil. Jeho hlavním městem je Káhira. Břehy omývá Středozemní a Rudé moře, voda zde má celoročně příjemnou teplotu, takže je to ideální místo jak pro dovolenou v létě, tak i v zimě. Úředním jazykem je arabština, ovšem tu používají spíše jen tamější obyvatelé. V hotelech se používá hlavně angličtina, ale personál většinou zná i pár jiných slovíček, z češtiny to bývá většinou „Ahoj, jak se máš?“.

  Pokud se tam vydáte, připravte se na pěkných pár hodin ve vzduchu, cesta trvá asi tak 4 až 4,5 hodiny, ale určitě to stojí za to. Hotely bývají obrovské komplexy, které se táhnou od silnice až k moři. Připomínají dost často i malá městečka, protože v nich najdete skoro všechno, na co si vzpomenete, od různých obchůdků a barů až po bazény.

  Hotel

  Jedním z nejoblíbenějších a turisty nejnavštěvovanějších letovisek je Hurghada, což je letovisko, které se nachází na východě země u Rudého moře. Je to ideální místo jak pro koupání, tak i pro výlety za nejznámějšími památkami.

  O něco jižněji, než je Hurghada, se nachází další letovisko, které je hlavně v posledních letech velmi oblíbené, Marsa Alam. Je novější, takže příroda je tam ještě téměř nedotčená. Díky své poloze má toto místo úžasné zálivy a nádherný podmořský svět plný pestrobarevných rybiček. Na určitých místech se tam dají pozorovat i vodní želvičky.

  Náš výlet na Orange Bay
  Orange Bay je takový malý ostrůvek, který je jen pár kilometrů od pevniny. Ráno jsme vyrazili minibusem z hotelu do přístavu, kde už na nás čekala loď. Po chvilce čekání jsme se konečně rozjeli, ale jen na pár minut, protože nás hned čekala první atrakce – projížďka na křesle nebo banánu za motorovým člunem. Původně jsem se trochu bála, ale bylo mi jasné, že to prostě musím zkusit, takže jsem do toho šla. Byla to skvělá jízda, akorát se jezdilo dost rychle, takže nám hned bylo jasné, proč nám tolikrát opakovali, že se máme pořádně držet. Chvílemi jsme úplně nadskakovali a vypadalo to, že se asi i vykoupeme, ale naštěstí se to nestalo. Pak jsme pluli dál, k ostrůvkům, kde bylo v plánu šnorchlování, tam jsme všichni naskákali do moře a pozorovali různé pestrobarevné rybičky a korály a taky jsme skákali z lodi dolů do moře. Nakonec jsme zamířili už k samotnému Orange Bay, tam jsme se šli ještě vykoupat do moře, chvilku jsme si odpočinuli na pláži a pak už jsme pluli zpátky do přístavu a odtamtud jeli zase do hotelu.

  Rudé moře

  Výlet do beduínské vesničky
  Beduínská vesnička je místo v poušti, kde žije určitá skupinka lidí – beduíni, tito lidé žijí v poušti, mimo civilizaci, spí v takových obyčejných chýších a přes den se starají o děti a zvířata nebo vykonávají nějakou práci, jako je třeba tkaní koberců a vyrábění různých náramků nebo hraček pro děti. Do jejich vesničky jsme se dostali po necelé hodině jízdy na čtyřkolkách, celou tu dobu jsme jeli pouští, všude okolo nás byl jen písek nebo kamení a výjimečně se objevila i nějaká pěšina. Prohlédli jsme si celou vesničku, projeli se na velbloudech, ochutnali jakési placky, připomínající těsto na pizzu, a nakonec jejich tradiční čaj. Pak jsme sedli zase na čtyřkolky a vyrazili jsme na zpáteční cestu.

  Beduínská vesnička

  Různé takové fakultativní (dobrovolné) výlety většinou nabízejí přímo v hotelu cestovní kanceláře nebo místní obyvatelé, nejčastěji to bývá třeba do údolí Králů, což je místo, které se nachází na západním břehu Nilu. V dávných dobách sloužilo jako pohřebiště králů a faraonů, z nichž nejznámější je Tutanchamon. Dále pak do Káhiry, do pouště s projížďkou na čtyřkolkách a velbloudech, na moře se šnorchlováním, či na nějaké menší ostrůvky, kde je nádherný podmořský svět.

  Pokud máte rádi adrenalin, tak se můžete například projet na křesle či banánu po moři nebo proletět nad mořem s padákem, taženým motorovým člunem.

  Co si o této zemi myslíte vy? Byli jste tam někdy? Pokud ano, jak se vám tam líbilo? Pokud ne, chtěli byste se tam někdy podívat?

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 16. července v 18:16.
  Anežka9 v něm napsala:

  Do Egypta v úterý poletím moc se těším$>

  Příspěvek z 20. června 2019 v 15:52.
  marbo1212 v něm napsala:

  Jeee pěkné fotky i pěkně napsané $>$>

  Příspěvek z 16. června 2019 ve 13:09.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek.