Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dovolená v Jeseníkách s čarodějnickými procesy aneb když cítíš úzkost

  vydáno  •  Cestování

  Letos v létě jsme byli na dovolené v Jeseníkách. Je to super místo na relaxaci a odpočinek. Ale když někdo cítí úzkost, je to pro člověka zlem.

  Památník čarodějnických procesů Jeseník, © Petr Kutiš

  Jeseníky jsou krásné místo pro relaxaci a odpočinek. Já jsem byla celou zimu a podzim nemocná na plicích, tak jsme tam jeli i kvůli tomu, že tam jsou lázně. Bydleli jsme v městě Jeseník pod lázněmi a chodili jsme tam každý den. Jednou jsme šli po pramenech, podruhé jsme šli na Rejvíz, do muzea a na různé další výlety.

  V okolí Jeseníku se také pořádaly čarodějnické procesy (viz wikipedie, kdyby si někdo chtěl přečíst víc). Já jsem ten typ člověka, co je citlivý na různé věci. Když jsem na místě, kde zemřelo hodně lidí, cítím úzkost, negativní energii, cítím divné hlasy, vidím divné stíny a někdy se mi zjevují duchové. Na taková místa nerada chodím, ale v okolí Jeseníku jich bylo kvůli čarodějnickým procesům hned několik. Můj taťka se o takové věci zajímá. Ostatně já taky, navštívili jsme muzea ohledně procesů a to mně nevadilo. Navštívili jsme asi tři památníky a já jsem cítila hrozně velkou úzkost. Ve snech jsem viděla, jak ty lidi upalují, a bála jsem se. Byly to vlastně noční můry. Když jsme kolem toho místa procházeli, tak jsem se klepala a měla jsem chuť brečet.

  Jednou to bylo zvláštnější než obvykle. Byli jsme u jednoho památníku, kde bylo hodně stromů a stínů. Už byl večer, takže bylo šero. Atmosféra byla horší než za světla a já jsem se bála na to místo jít. Rodiče mě nakonec donutili a já viděla duchy, kteří vycházeli ze země a něco na mě mumlali. Hned, jak jsme došli do penzionu, kde jsme pobývali, tak jsem zalehla a spala. Ve snu se mi zjevovali různí lidé a prosili mě o pomoc. Podle mamky jsem mluvila ze spaní něco ve smyslu: „Ne, nic vám nedám. Nebudu pokládat životy za vás!“

  Byla to zajímavá dovolená. Ale i tak jsem si tich deset dní naplno užila. Byly plné výletování, focení, zábavy a dobrého jídla.

  Děkuji za pozornost. Vaše sovams.

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  sovams v něm napsala:

  Ahoj, děkuji všem za konstruktivní kritiku. Až budu psát další alíkoviny, tak si na to dám pozor. Děkuji.
  sovams$>

  Příspěvek z 14. listopadu 2020 v 5:58.
  verbum v něm napsal:

  Jeseníky miluji a rad tam jezdim. Mám rád přírodu a když jsem byl v lázních tak jsem si to na plno užíval...

  Co se tyka tvého zážitku... věřím, že máš citlivé vnímání.
  Něco podobného jsem zažil v Polsku v koncentračním táboře Oswětim.
  Pociťoval jsem ten strach těch lidí... pak jsem přišel na místo, kam přijížděli vlaky plné lidí... tam jsem se rozbrecel jak malé dítě a klekl jsrm si a jen jsem se za ty lidi modlil... nic jiného jsem nemohl...

  Viktorie7 v něm napsala:

  Jeseníky mám velmi ráda, jezdíme tam každý rok. Na čarodějnické procesy jsem se byla podívat také ve vodní tvrzi v Jeseníku. Obecně mě ale článek moc nezaujal, mohl by být delší.
  Neber si to špatně, ale moc se mi to nelíbilo.