Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dovolená v jižních Čechách

  vydáno  •  Cestování

  Jedete do jižních Čech? A víte, jaké zajímavosti tam můžete navštívit? Byla jsem v tom krásném kraji s rodiči na dovolené, a tak mám pro vás několik nápadů, kam se můžete v jižních Čechách podívat!

  Český Krumlov, © teďulíček

  Minulý rok jsme s rodinou zavítali do jižních Čech. Plánovali jsme navštívit nejznámější zámky jako jsou např. Hluboká, Český Krumlov atd.

  Ubytováni jsme byli v městečku Netolice. Samotné Netolice byly průměrné. Nachází se zde maximálně 2 restaurace 2 hospody, které jsou pro děti nevhodné, a cukrárna. Jedna restaurace byla vždy přeplněná. Jediná restaurace, která byla prázdná, byla Čínská restaurace.

  Zámek Hluboká nad Vltavou, © Mari1

  Hned první den po příjezdu jsme se s rodinou rozhodli jet na zámek Hluboká. V areálu jsou překrásné zahrady, které jsou vhodné ke svatbám, oslavám, ale také ke krásným procházkám. Samotný zámek je ze 13. století, ale do dnešní podoby byl předělán až v 19. století. Interiér zámku byl překrásně a hlavně honosně zdoben. Zámek se objevil ve známé pohádce od Zdeňka Svěráka „Tři bratři“, ale zahrál si i v mnoha jiných pohádkách.

  Pohled na zámek Hluboká nad Vltavou ze ZOO Ohrada, © Mari1

  Naše druhá zastávka byla Zoo Hluboká nad Vltavou (známá také jako Zoo Ohrada). Zahrada byla poprvé otevřena 1. května roku 1939. Nachází se zde přibližně 2500 zvířat. Rodinná vstupenka stojí 400 Kč. Zajímavá je večerní komentovaná prohlídka. Při večerní prohlídce se dozvíte o životě zvířat a jak se zvířata chovají po setmění. Prohlídka je vhodná spíše pro dospělé a starší děti, které udrží pozornost cca 2 hodiny. Bohužel je omezena kapacita, proto je důležité se na večerní prohlídku objednat – rezervovat si vstupenky.

  Další zámek (vila), který jsme navštívili, se jmenoval Kratochvíle. Zahrada zámku byla moc krásná. V areálu zámku se nachází cukrárna, kde mají výborné dorty. Před zámkem je i zámecká restaurace. Interiér zámku byl chudší, nebylo zde tolik nábytku ani dekorací, protože se jednalo o letní zámeček. Zámek byl postaven roku 1569.

  Český Krumlov, © Mari1

  Poslední den jsme jeli do Českého Krumlova. Prošli jsme si historické uličky, nakoupili jsme nějaké suvenýry a poté jsme pospíchali na zámek. Na zámeckém nádvoří se promíchávalo několik skupinek turistů. Interiéry zámku jsou ale nádherné. Nádherná zámecká zahrada s fontánou bylo snad jediné místo, kam turisté ze zahraničí nechodili. Jinak se nám celý areál zámku moc líbil.

  Jižní Čechy jsou moc krásné a určitě se tam někdy znova podívám.;-)
  A kam se chystáte o prázdninách vy?

  Zámek Červená Lhota, © Mari1

  Podrobné informace byly čerpány z Wikipedie a z oficiálních stránek navštěvovaných míst.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  teďulíček v něm napsala:

  Jihočeský kraj je krásný, tohle léto jedeme do Krkonoš:-D

  Příspěvek z 30. července 2020 v 8:24.
  marbo1212 v něm napsala:

  Krásný, také bych tam chtěla někdy.

  Příspěvek z 27. července 2020 ve 12:44, upravený vzápětí.
  smejky225 v něm napsal:

  Krumlov je hezký, ale nikoliv davy cizinců z asijských zemí. Běhají sem a tam, div člověka neporazí a hlavně vše vyfotit, nejlépe stokrát. Takže Krumlov je fajn někdy v říjnu, kdy je méně turistů.

  Tak já myslím, že svůj rodný kraj kritizovat mohu. 😊

  Slovensko? Pro mě za mě, já mám rád jen určitou část Slovenska, jih a východ je mi ukradený, vlastně i západ.