Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Draci, jednorožci a hra, která tě sleduje

  vydáno  •  knihy · soutěže
  Výběr listopadových knižních novinek pro vás je tu. Dračí fantasy, příběh s jednorožci a hra, která tě sleduje.

  Serafína, příběh draků., © Fragment

  Tentokrát jsme hledali knížky z kategorie Mladí dospělí. Vybíráme z knížek o zajímavostech, fantasy, z knížek o lásce i napínavé příběhy.

  Alíkova soutěž

  Do 4.11.2013 hrajeme v nové Alíkově soutěži o 21 knih z Nakladatelství Fragment. Příjemné čtení a hodně štěstí ve hře.

  Ceny do soutěže z Nakladatelství Fragment

  Ceny do soutěže z Nakladatelství Fragment

  Serafína, Příběh draků

  Rachel Hartman

  V zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha? Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno.

  Erebos, Počítačová hra, která tě sleduje

  U. Poznanski

  Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

  Fotogalerie

  Nemysli si nesmysly

  Guy Campbell
  Víš, že: 

  • Mount Everest je nejvyšší horou světa, 
  • jeden den má 24 hodin, 
  • konec duhy není možné najít, 
  • krysy jsou špinavá zvířata, 
  • sloni se bojí myší a
  • Kryštof Kolumbus objevil Ameriku?

  To ví přece každý! Co když to ale není pravda? V knize Nemysli si nesmysly se dozvíš, co je na těchto zajímavých skutečnostech pravda a co jsou naopak pouze mýty, nesmysly a omyly.

  Tom Gates, Úžasný deník

  Liz Pichonová

  Tom Gates je naprosto fantastický, a to naprosto ve všem (teda skoro).
  Vážně se moc těším na školní výlet se sportovními aktivitami (pokud zvládnu najít přihlášku… kam já jí jenom dal). Delia taky chce, abych jel. Jaké překvapení! "Ty jsi ještě tady?", ptá se pořád dokola. Budeme podnikat fůru skvělých věcí:

  • vyrábět vory
  • pořádat půlnoční hostiny
  • sledovat různá prapodivná zvířata

  Nebude to paráda? A hlavně, nikde žádný rodiče ani votravný sestry.

  Letopisy NARNIE, komplet

  Sedm příběhů Letopisů Narnie v jedné knížce. Poznejte historii Narnie od jejího vzniku až po poslední bitvu. Prožijte dobrodružství v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí v říši, kde vládnou kouzla, zvířata mluví a kde se může stát cokoli.

  Poselství jednorožců, komplet

  Michaela Burdová

  Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců. Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci. Černý čaroděj se však chce zmocnit jednoho z nich a ovládnout celou zemi. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro. Elfská princezna Aranis se musí spojit s nevyzpytatelnými draky, aby temné síly přemohla. Skryté tajemství však ohrožuje i soudržnost záchranné výpravy elfů. Podaří se království zachránit a nastolit opět rovnováhu světa?

  Kluci snů, Láska s. r. o.

  A. Ludwig

  Tak tohle je fakt super. Nejlepší kapela všech dob Room 16 pořádá casting na videoklip. Leonie s Isabel neváhají ani minutu, rozhodně si chtějí ve videoklipu zahrát. A možnost být na blízku zpěvákovi Filipovi si Leonie nemůže nechat ujít. Proč se jim ale do cesty pořád motá Leoniin bratr? Podaří se holkám splnit si svůj tajný sen a prožít první lásku?

  Knížky najdete ve vašem knihkupectví.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  spyro2001 v něm napsala:

  Poselství jednorožců

  Právě čtu poselství jednorožců a- určitě si to přečtěte je to super 25254444

  Příspěvek z 28. října 2013 v 10:26.
  Margarett753 v něm napsala:

  EREBOS

  Knihu Erebos doporučuji. Umí perfektně vtáhnout do děje. Vůbec se od ní neodtrhnete. Pro ty, které podobné žánry knih zajímá, je tato kniha úžasná. 4