Alíkovina

Drakie, příběh pro každého

vydáno  •  Knihy · Čtenáři píší Alíkoviny
Jednou jsem si prohlížela katalog od Albatrosu, který můj bratr pravidelně dostává ve škole. Považuji to za skvělý způsob naučit co nejvíce dětí číst. Objednala jsem si knížku Drakie. Moc mě zaujal její popis.

edná se o knížku od Sophie Jordanové. Má zatím tři díly o zhruba 300 stránkách. Díly se jmenují: Drakie, Drakie 2: Útěk, Drakie 3: Návrat. Knížka mi připadá vhodná spíše pro holky, ale určitě se najde nějaký kluk, kterého takové knížky baví.

Tady jsou krátká shrnutí všech dílů:

  • 1.díl, Drakie
    Hlavní hrdinka Jacinda není žádná obyčejná holka. Je drakie – napůl člověk a napůl něco jako drak. Žije ve městě s věčnou mlhou a zákazy převtělovat se ve dne, kvůli lovcům drákiů. Do jednoho takového se, ale Jacinda zamiluje. Odstěhuje se totiž spolu se svou rodinou do města ve kterém lovci bydlí.
  • 2.díl, Útěk
    Kvůli prozrazení se musí Jacinda a její rodina okamžitě vrátit zpátky ke kmeni. Pro Jacindu to není lehké, musí opustit Willa. On jí sice slíbí, že ji najde a budou zase spolu, ale Jacinda mu nevěří a jen tiše trpí. Když se pokusí s Willem utéct, chytí ji spolu s další drakií lovci. Jacindu Will zachrání, ale Miriam lovci odvezou.
  • 3.díl, Návrat
    Cassian (Jacindin kamarád a Miriamin bratr) je ze ztráty své sestry zničený. Jacinda se rozhodne pomoct mu vysvobodit ji. Přidá se i Tamra (Jacindina sestra) a Will, který nenechá jet Jacindu samotnou. Nakonec jedou čtyři, Jacinda, Will, Cassian a Tamra. Miriam sice zvládnou osvobodit, ale neplánované komplikace přicházejí.

Pokud vás můj popis zaujal, neváhejte a knížky si přečtěte. Mě strašně baví, můžu je číst dokola a dokola. Jsem si jistá, že by bavily i vás.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 3. prosince 2013 v 16:09.
katuna v něm napsala:

ahoj

Jsou to super knihy. První dva díly super, poslední ten mi připadl takový nezáživný. Ale doporučuji si to přečís.425

Příspěvek z 10. listopadu 2013 ve 21:03.
kapibary v něm napsala:

vypadá to zajímavě

vypadá to zajímavě, když jí budou mít v knihovně tak si jí tam půjčím

Příspěvek z 10. listopadu 2013 v 15:58.
sisuška3 v něm napsala:

Ahoj

Ahoj všichni, četli ste někdo tu knížku? :)