Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Drsnej brouk 2: Zabiják v dešti

  vydáno  •  Knihy
  Pokračování hmyzí detektivky od britského autora Paula Shiptona. Je druhá v pořadí dle data vydání, rozhodně ne ale v kvalitě.

  Svižník, brouk, který běhá rychlostí až 8 km za hodinu., © Profimedia.cz

  Začíná být horko a dusno a v Zahradě tím pádem velice nepříjemně. Brouci a všelijaká havěť je ještě mnohem víc podrážděná, když jim nad hlavami sálá žhnoucí kotouč a začíná být všude dusno. Dokáže tohle všechno Zahrada přestát a užít si Prvomájové slavnosti? A bude čelit jen horku?

  Všivák Muldoon otevírá knihu zdánlivě filozofickou úvahou o smrti, kterou však svede do humorné podoby ošklivé ropuchy, která se mu rozprostírá před jeho malou, ale ustaranou hlavou.

  Má důležitý úkol a to je: vyhnat tuto ropuchu ze Zahrady. Zdá se, že žába nehodlá rozumět jeho naléhání a tak chce přejít ke svým méně vstřícným způsobům, když ho však něco předběhne. Za jeho zády se, v rododendronovém keři, něco pohne, něco, co k smrti vystraší nejen ropuchu, ale i Všiváka, který však stojí zády a tak se s oním strašákem nesetká přímo.

  Později toho dne, když svůj zážitek vykládá kamarádce Velmě v Dixieho baru, potkává své staré známé. Rybenku Peteho a roháče Ranaře. Přišli se zúčastnit souboje několika brouků a odlehčit tak napjatou náladu v Zahradě. Díky této podívané se sem sejde skoro celá Zahrada a ta je následovně svědkem nevídané události.

  Jen několik málo minut po tom, co Ranař dostane na frak a leží na zádech, jako zaslouženě zostuzený brouk, se roztrhnou stěny baru, tvořené listy pampelišek a dovnitř se nahrne zuřivý ježek. Jeho svaly jsou stažené v jakési agónii a oči rozšířené děsem. Po pár vteřinách zuřivého tance se svalí na zem uprostřed baru.

  Všichni bez hlesu sledují poklidné ježkovo tělo, když v tom se z jeho bodlinek vynoří malá bleška, Neta. Je roztřesená, v šoku a nic si nepamatuje. "Co se s ní teď stane? Co bude s barem? A jak Dixie zaručí, že už se to nebude opakovat?" mumlá si zuřivá klientela, zatímco Dixie hledí s prosbou na Všiváka.

  Když se ke slimákovi přidá i nátlak z Velminy strany, Všivák podlehne a ujme se případu, společně s Netou. Aby mohl pokročit, vezme jí ke starému příteli, sečtělému broukovi, co živoří v osamění na stránkách knih. Tomu se, díky hypnóze, podaří v Netě zburcovat vzpomínky na onen deštivý večer a donutí ji prozradit, co se stalo ježkovi.

  Není to nic jasného, ale ještě pár chvil a Neta si jistě vzpomene sama. A tak se vrací opět do Dixieho baru. Tam nacházejí Prvomájový výbor uprostřed jednání, který vyvíjí další tlak na uspíšení případu, Nikdo nechce, aby se strach táhl až do slavností. Jakákoliv klientela se z rozbořeného baru vytratila a Všivák Muldoon tam nachází jen Třasořitku Jakea.

  Měla tu však na něj čekat i Velma, kde je? Od svého kamaráda se dozvídá, že se vydala k Domu, místa, které se Všivákovi zamlouvá ještě méně než pavučina obrovského Pavouka z prvního dílu. Je však nucen se tam vydat, aby našel Velmu, nestává se, že by zmizela na tak dlouho a nedala o sobě vědět, stejně jako, jak se cestou dozvídá, i spousta jiných brouků.

  Dokáže s poradit, když se mu na krku opět objeví Neta, žíznící po krvi, naprosto vyhladovělá a nesmírně ukecaná? Najde všechny brouky, dokáže čelit Zabijáku i své vlastní minulosti? Co vše se skrývá za škvorem jménem Slade?

  To vše a ještě mnohem víc se dozvíte na stránkách druhého dílu knihy Drsnej brouk.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!