Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Druhý díl úspěšné trilogie od Rachel Harrisové

  vydáno  •  Knihy
  Příběh dvou staletí tentokrát nezachycuje příběh Cat Crawfordové, ale její sestřenky Alessandry D'Angeli, kterou už život v 16. století nudí!

  ilustrační snímek, © Profimedia.cz

  Alessandra jednoho dne u nich v zahradě nalezne cigánský stan a pozná, že je to TEN Reynin! Less také zatouží po „malém cigánském“ dobrodružství jako její sestřenice Cat, která ji před dvěma lety navštívila z 21. století. Hvězdy její přání vyslyší a Reyna ji přenese v čase.

  Alessandra se najednou ocitá v 21. století na místě, kde dříve stával jejich dům se teď nachází podivný příbytek ze zlatými dveřmi. Poté Alessandra zjistí že má na sobě „pánské kalhoty“ místo úchvatné róby, kterou nosila v šestnáctém století.. A když se rozhlédne po ulici zjistí, že všichni jsou příšerně oblečení a kolik holé kůže!!! Na kraji ulice zahlédne ženu v červené róbě, podobné té, co nosila ona v 16.století a zeptá se jí ,v jakém městě a století se nachází. Žena se na ni dívá, jako by se pomátla ale odpoví jí, že se nachází v Hollywoodu a že je přece v jedna-dvacátém století! Najednou před ní zastaví nějaký žlutý kočár. Od Reyny ví, že pro ni má přijet odvoz a odveze ji kam jen bude chtít. Tak tedy nasedne i když to ve voze vypadá dost odpudivě! 

  Když „kočí“ vůz zastaví, tak Alessandra je ráda, protože rychlost, kterou vůz jel byla příšerná, jenže muž po ní chce 20 "jablek“ (babek)! Cat když poprvé uvidí svou sestřenku je radostí bez sebe! A taky se o ni postará jak se patří. Zaplatí za ni útratu za „taxi“, půjčí ji nějaké oblečení, naučí ji stažené tvary a jiné vychytávky z 21.století! Cat svému tátovi poví, že Alessandra je ze zahraničního výměnného pobytu a že ji zajímá divadlo. Otec Cat jí nabídne, aby to zkusila na castingu Romea a Julie. Less je z toho nadšena, že si „znovu“ může zahrát nějakou divadelní hru, i když o Romeovi a Julii nikdy neslyšela...

  Druhého dne s Cat musely vyrazit do školy. Čeho se Less bála! Ale nakonec si ve třídě našla prázdnou lavici, usadila se a čekala na příchod učitele. Všichni kolem na ni koukali, jak na nějaké zjevení. Za pár minut od začátku vyučování, vtrhne do třídy nějaký mladík a Alessandře se hned zalíbí! Sedne si hned vedle její lavice. Podle otrhaného sešitu, který mu vypadl snad ještě z otrhanějšího batohu, pozná že se jmenuje Austin. Austina vyučování vůbec nezajímá a raději začne poslouchat hudbu a propiskou poťukávat do stolu, což ostatní ruší. Nejvíc však Alessandru. Už to nevydrží a vytrhne mu propisku z ruky a hodí ji přes celou třídu. Tím si Alessandra a Austin zavaří na průšvih. Mají vytvořit esej na téma: „ Vláda ve dvacátém prvním století.“,o kterém Less nevěděla absolutně nic! 

  Austin chce úkol nechat jen na Alessandře. Ale ta se rozhodne, že si to nenechá líbit i když Austina začala nenávidět. Potom šla s Cat na oběd, kde potkaly úplně stejného kluka, jako je Lorenzo-Lucase, který se začal zajímat o Cat. Poslední hodinu mají dramatický kroužek, na který se Less celkem těšila, protože už odjakživa milovala divadlo! Náladu jí zkazí jen to, že na hodinu přijde i ON! Od Harley (kamarádky Cat) se dozví, že Austin chodil jen s jednou holkou a to s Kendal Matthewsovou, která ho podvedla před celou školou a od té doby se začal stranit vztahům. Nakonec si ale Less hodinu užije, dokonce dostane i hlavní roli v muzikálu „Zpátky do osmdesátek.“

  Druhého dne děvčata vyrazí na casting Romea a Julie. Less je strašně nervózní, ale její přání je vystoupit na jevišti a to se jí teď nabízí. To se jí taky splní a dostane hlavní roly, tedy Julii. Když jí v druhém kole dělal partnera Austin ona si to nenechala pokazit. Když se vrátí domů, čeká na ně překvapení. Přijela Angela s maminkou, vybrat si narozeninovou oslavu a s nimi přijel i LUCAS! Jenna s Angelou začnou plánovat a Less potají sleduje Lucase, zda má opravdu  o Cat zájem. Lukas všechny její body splní na jedničku. Miluje ji!! Dalšího dne se Alessandra rozhodne, že půjde k Austinovi domů vypracovat zadaný úkol. Austin je zprvu v šoku, že se Alessandra opovážila přít až k nim domů, ale pak si neodpustí narážky na její oblečení, které má vypůjčené od Cat. Chvíli se hádají, ale pak Austin navrhne kompromis. Alessandra pro něj taky bude muset něco udělat. 

  Less souhlasí, přijela přece, aby zažila dobrodružství, které ji teď Austin nabízí. Hned další den Less s Cat vyrazí na nákupy oblečení pro Alessandru. Less nejvíce dělá problém odhalená kůže, která je ale v 21. století nutností! Nakonec si koupí několik šatů a sukní, samozřejmě dlouhé až na podlahu! Ale „pánské kalhoty“ odmítá nosit! Alessandře se strašně začne stýskat po rodičích a bratru Cipriánovi, to je asi jediná věc, která ji kazí náladu. Pak Less, Catin řidič doveze před divadlo, kde mají mít zkoušku kostýmů. Před divadlem se seznámí s Reidem Robertsem, který hraje v divadelní hře „jejího“ Romea. Zprvu je jí líto, že Romea nebude hrát Austin, ale Raid se zdál sympatický.

  Po zkoušce kostýmu, měla Alessandra počkat na Austina, který ji podrobí první „výzvě“ jak sliboval! Austin ji prozradí, že ji zaveze k jejich letnímu sídlu v Malibu, kde ji povozí na vodním skútru. Less se toho z počátku bála, ale když ji Austin poví, jak to má dělat, tak si to dokonce i užije! Hlavně tedy to, že se Austina může dotýkat.

  Druhého dne se Less rozhodne zjistit si něco o Austinové rodině. V jejich sídle viděla nejrůznější fotky a dost jí to zaujalo. Od Cat se dozví, že jeho matka umřela na rakovinu a otec je významný politik, a sám Austin musel opakovat první ročník střední školy a že ji od jistého času začal „flákat“, ale nikdo nevěděl proč!

  Ve škole si Austin chce s Less promluvit. Poví jí, že ji čeká další zkouška. Alessandra je z toho trochu nervózní, protože nechce jít „za školu“, ale víc ji láká Austinova další výzva. Tentokrát ji Austin doveze do zábavního parku. Toho se Less bojí snad ještě víc, než jezdění na vodním skútru. Ale nakonec si to užije! Od Austina se ještě dozví další informace o jeho rodině. 

  Alessandra pozná, že se její čas v 21. století nebezpečně krátí! A tak se rozhodne pro razantní změnu své vizáže a outfitu. Nechá si udělat více barevný melír (jelikož si nemohla vybrat jednu barvu); koupila si několik módních topů a dokonce i KALHOTY! Hned potom má další divadelní zkoušku, kterou si naprosto užije! Less se rozhodne, že Lucase a Cat dá dohromady. Tak je vezme sebou. 

  Po škole ji čeká další zkouška od Austina. Ale tentokrát si to naprosto užije a už nemá strach, Austin ji naučí surfovat a následně se políbí!! Večer vyrazí na diskotéku, kde se Less opije. Ale Cat a Lucas si to nesmírně užijí. Konečně se dají dohromady! Další den Alessandra a Austin konečně začnou pracovat na úkolu, který je vlastně dal dohromady. Odpoledne pak mají oba páry menší setkání u Cat doma. Najednou se domem rozezní domovní zvonek.  Less přeběhne mráz po zádech. Tuší, že to není dobré znamení. Taky že ano! Přede dveřmi stojí Reyna a chce ji odvézt zpátky do 16. století! Cat ji ale přesvědčí, aby mohla zůstat ještě 2 dny do premiéry hry Romea a Julie. 

  Reyna tedy souhlasí. Less ještě stihne pronést své přání, které ji už delší dobu trápilo. Jestli by mohla v 21. století zůstat napořád. Děvčata tedy mají Lucovi a Austinovi co vysvětlovat. Kluci tomu nemůžou uvěřit. Ale v okamžiku, kdy jim Cat ukáže fotky, které pořídila na vlastní cestě, uvěří. Ale přijde jim to šílené! Cat napadne se podívat na rodokmen Less. Alessandra je z toho vystrašená a hodně se bála co tam najdou, ale následně souhlasila. 

  Tak se tedy druhého dne vydají do knihovny, pátrat po nějakých informacích. Dlouho nemůžou nic najít, pak ovšem napadne Lucase, zavolat svému kamarádovi, který žije v Miláně (kde před tím bydlel i on). Ten mu řekne všechno o Alessandřiném životě, smrti a dokonce i to, že nebude mít děti. Tyhle informace Less hodně zarmoutí, ale rozhodne se tedy, že zůstane v jednadvacátém století napořád!! I když jí budou chybět rodiče a bratr! 

   PS. Víc se dozvíte v knížce PŘÍBĚH DVOU STALETÍ, určitě stojí za to!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!