Alíkovina

Druhý pražský sraz Alíka

vydáno  •  Volný čas venku
Druhý pražský sraz Alíka se konal 16. 11. 2001, přesně pět týdnů po prvním srazu, o kterém napsal článek Pralinka2...

Organizátorem byl tentokrát Permoník. Stejně jako na prvním srazu, i na tom druhém účastníci napsali organizátorovi do pošty a ten jim sdělil podrobnosti. Sraz byl na Náměstí Míru u kostela a poznávacím znamením byly sluneční brýle. To byl celkem dobrý nápad, protože v listopadu asi bude nosit sluneční brýle málokdo :-)

Účast byla bohužel menší, bylo nás pouze pět. Já, Pralinka2, Permoň (původně Permoník), Joana a pamela. Ale i tak jsme si užili.

Nejdříve jsme chtěli jít do jedné blízké čajovny, ale to se neobešlo bez komplikací. Původně nás tam měla zavést SÉPIE, ale ta nakonec nepřišla. Nakonec jsme po chvíli bloudění čajovnu našli, ale tam nám celkem sympatická paní sdělila, že v čajovně už není místo. Bohužel jsme ho neměli rezervované.

Takže jsme hledali nějaké jiné místo pro posezení a nakonec jsme skončili v kavárně. Až uvnitř jsme zjistili její název: Křesťanská kavárna u Sv. Ludmily . Ten název (nejen) mě docela pobavil, jelikož jsem rozený ateista :-) Já jsem si dal rakvičku se šlehačkou a ledový čaj a ostatní si dali zhruba totéž. Povídali jsme si o všem možném asi do třičtvrtě na šest, pak jsme zaplatili a odešli.

Než jsme se rozešli k domovům, Permoň si v blízkém květinářství koupil další kytku do své velké sbírky. Již v kavárně se nám pochlubil, že je vášnivým botanikem a má v pokoji mnoho kytek. Jelikož mi zbyly ještě nějaké peníze, taky jsem si koupil kaktus (jako suvenýr ze srazu).

Celkově jsem se srazem velice spokojen. Akorát je škoda, že v té čajovně nebylo místo. Docela jsem se tam těšil, jelikož jsem v čajovně nebyl už asi rok. Ale to nevadí, třeba to vyjde příště.

Jelikož je to můj první článek, těším se na konstruktivní kritiku :-)

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!