Alíkovina

Dubnový sraz v Praze - podzimní déšť i tropy

vydáno
Zhruba před měsícem se začalo s plánování srazů Alíka. První jarní sraz v tomto roce byl 19. dubna v Praze. Organizátory srazu byli Neville a pes_z_pětipes.

Pralinka2: Na místě srazu na Výstavišti se sešli uživatelé Bílý-pegas, KEDAR, Cat_Lady, Teferi, _spisovatelka_ a její maminka, ahojky009, správci pes_z_pětipes, Pralinka2, Mari1 a miškahrabalka, bývalá správkyně žirafa a hlavní organizátor srazu Neville. S Mari1 dorazila výprava ze Sokolovska ve složení tanečniceJiřka, Pájule a Véna, který není na Alíku, Bambusinka, Vendýsek12345, RychlíkDan, levíček14, Sokolík2, vikinkaa, -ochranka-, nyní přejmenovaný jako DifirBlack_s, a ..... . O něco později nás dostihl i Kubískula, nejmladší účastník srazu.

Po Nevillově úvodním projevu jsme se přesunuli na začátek Stromovky před Planetárium, kde nám Cat_Lady zazpívala. Pak jsme zašli do Planetária, kde jsme se seznámili s výzkumem kosmu, s planetami a hvězdami, a vyslechli jsme zajímavou přednášku o souhvězdích. Po skončení přednášky jsme měli možnost zakoupit upomínky a pak jsme šli ven. Právě začínalo pršet, a tak Neville vyhlásil svačinu. Než jsme dosvačili, tak už docela pršelo.

V houstnoucím dešti jsme procházeli Stromovkou a chtěli jsme se na chvíli schovat pod mostem, ale tam už byla schovaná nějaká jiná skupina, tak jsme po krátké zastávce pokračovali dál. Prošli jsme kolem Trojského zámečku a kolem vchodu do ZOO a pokračovali k Botanické zahradě.

Tam jsme si prohlédli reklamu na Alíka hned u pokladny, zaplatili jsme vstupné a prohlédli si napřed venkovní expozici. Tam ale pršelo pořád víc, tak jsme se po krátkém občerstvení konečně dostali do tropického pavilonu Fata Morgana, kde jsme se konečně ohřáli.

Podle údaje u vchodu tam byla teplota 27°C a vlhkost 85%. Asi to byla pravda, protože po vstupu se nám tak orosily objektivy fotoaparátů, že se dalo fotit jen s obtížemi. Ale krásně jsme se tam ohřáli. Byly tam různé zajímavé rostliny a přímo mezi návštěvníky tam poletovali krásní motýli. Jeden usedl na hlavu jedné účastnice srazu a vydržel tam snad čtvrt hodiny. Součástí expozice byl i krásný vodopád.

Po ukončení prohlídky jsme se zastavili v takové čajovně, která byla pod takovým stanovým přístřeškem, takže tam sice nepršelo, ale horko tam nebylo. Tak jsme se trochu občerstvili, podepsali se, a pokračovali jsme v cestě. Cestou jsme procházeli kolem zajímavé Bota - Nické zahrádky u jednoho domku.

U zoologické zahrady jsme zjistili, že o sobotách a nedělích jezdí na Nádraží Holešovice bezplatný ZOObus, určený pro návštěvníky ZOO, botanické zahrady i zámečku. Od holešovického nádraží jsme se již plně placenou tramvají pokračovali na Strossmayerovo náměstí, kde jsme se usadili v čajovně. Tam sraz v podstatě končil, účastníci se postupně vytráceli, až se vytratili.

DifirBlack_s (alias –ochranka-): No...jeli jsme asi v sedm hodin ráno autobusem StudentAgency a po dlouhé cestě se mi začalo dělat špatně. Nejsem jeden z těch co zvrací, když jedou busem, ale asi mi bylo blbě z toho, že jsem nepil. Když jsme dorazili, tak nás tam očekával Pralinka2 (furt si ze mně dělal legraci!). No pak jsme jeli vlakem asi jednu zastávku. Přišel tam organizátor Neville, Tyfiris, Pralinka2, Mari1, miškahrabalka, Cat-Lady já a další.

Byli jsme v planetáriu pak někde na nějaký zahradě. Bylo to fajn, jo a abych ještě nezapomněl. Cat-Lady si zapomněla peněženku s penězma, a tak jsem jí koupil ze svých párek v rohlíku. Už mi bylo jasné, že za několik minut se tím ušpiní :-D. Jinak to bylo fajn.

Druháčci z výpravy ze Sokolovska
RychlíkDan: Na srazu bylo moc pěkně a líbili se mi moc motýlci a Neville se mi také líbil, jak byl srandovní. A ještě se mi v autobuse líbila sluchátka!

levíček14: Mně bylo v autobuse špatně, jak jsem musel jít na záchod. Tam jsem se i trošku bál. Zapomněl jsem si batůžek ve vlaku, ale paní učitelka mi ho naštěstí přinesla. Vlakem jsme jeli jenom kousíček. A líbili se mi koně, které jsem cestou v autobuse viděl a viděl jsem je i v Praze, jeli na nich dva policisté. V tom vlaku to bylo nějaké pomalé. Neville mi dal moc dobrý koláč a byl fakt dobroučký – ňami, ňami.

Sokolík2: Nejvíce se mi líbilo, jak jsme se sešli a Neville nás každého vítal, jen paní učitelce musel zamávat, protože měla v ruce kameru a natáčela. A ještě se mi v planetáriu líbilo kino, jak tam byly ty hvězdy a točilo se to tam s námi. A cestou jsme viděli takový ozdobený vůz tažený koňmi, ten se mi také moc líbil.

Bambusinka: A v planetáriu se mi líbily hvězdičky. A líbil se mi i vlak a tramvaj a metro. Mně se tam strašně líbilo, jak tam lítali motýlci a kytičky v botanické zahradě. Líbilo se mi i v čajovně.

Vendýsek12345: Mně se líbila Cat_Lady, jak nám zpívala, byla srandovní. A líbily se mi moc jezdící schody a ještě se mi líbilo, jak jsem jeli s tím rychlým metrem, nebo co to bylo. Když jsme šli kolem kolotočů, tak mě mrzelo, že jsme se nemohli svézt. A ještě se mi líbil Neville, jak nás tam všechny četl, tak se mi na něm líbilo jak vždycky mluvil něco srandovního.

K postřehům žáčků, bych si dovolila také přidat pár slov, takže Mari1: Z Karlových Varů naše výprava ze Sokolovska sestávající z devíti školáků a čtyř dospělých vyrazila pohodlným autobusem do Prahy v sedm hodin ráno. Když si všichni dostatečně užili sluchátek a toalety, tak jsme již pomalu vjížděli na autobusové nádraží Florenc, kde nás očekával Pralinka2. Byla jsem s ním domluvena na doprovodu, abychom cestou na Výstaviště nezabloudili. S Pralinkou v čela jsme vyrazili na vlakové nádraží odkud jsme jednu stanici vlakem dojeli téměř k místu srazu. Kousek jsme k Výstavišti ještě museli jít pěšky.

V jednom momentě jsem naši výpravu pobavila, když jsem skočila s terčíkem na přechod, aby ostatní pohodlně přešli. Nechápavě mě sledovali nejen řidiči. Ten přechod byl osvětlený semaforem a právě svítila chodcům červená... Chvíli na to, co se všichni pobavili, naskočila zelená a vyrazili jsme k Výstavišti, kde již čekala miškahrabalka a opodál stála i Cat_Lady. Zanedlouho dorazil i zbytek účastníků srazu. A co se dělo dále již bylo napsáno.

Sraz se nám pokusilo narušit deštivé počasí, ale my jsme se nedali a společnost milých kamarádů z Alíka jsme si užívali, jak to jen šlo. Však se každý může přesvědčit jak při sledování fotografií, které pořídil Pralinka2, nebo se jukněte na snímky pořízené mnou a tanečnicíJiřkou. Takže příště se snad někteří z nás sejdou třeba v tom tvém městě, pokud tam sraz uspořádáš.

Cat_Lady: Sraz byl skutečně skvělý a to i přes nepřízeň počasí. Ještě když jsme se sešli kolem desáté na Výstavišti, tak to bylo "pouze" větrno. Než jsem dozpívala, tak byl ještě větší vítr a mezitím, co jsme byli v Planetáriu, se dalo i do drobounkého deště, který se změnil v pěkně ošklivý a přetrvával až do konce srazu - skoro. V Botanické zahradě to bylo zajímavé ale nejlepší byla Fata morgana, kde nepršelo, ovšem já si sedla na parapet do vody, takže jsem se sušila na topení :)

A ještě to mělo pokračování - ve venkovní čajovně jsme pojedli a mě na odchodu -ochranka- koupil párek v rohlíku s kečupem, a tím jsem se celá pofrkala, takže byla docela sranda, jak jsem se maskovala .. =o) Kdo byl na srazu, ví :)

V čajovně na Strossmayerově náměstí to bylo také fajn, až na to, že nás většina uživatelů-kamarádů musela po 30 minutách opustit. Nakonec zůstala jen sestava - já (Cat_Lady), Pralinka2, Neville, miškahrabalka a KEDAR, po sléze nás opustil i KEDAR, a asi 30 minut po KEDARovi jsem odešla i já :) Sraz byl fajn a těším se na další v Praze, který budu pravděpodobně organizovat já ;)

Neville: Chci poděkovat všem, kteří přišli. Jste odvážní! A ještě větší dík posílám těm, kteří vydrželi až do konce, ačkoli jim byla zima a pršelo na ně.

Mohu říci, že věcí, které mě zamrzely, bylo nespočetně méně, než těch, které potěšily. Zmíním se tu jen o jedné.

Čekali jsme na jednu dívku, která měla také přijít. Když jsem jí pak volal, zvedla to její maminka a oznámila mi, že si to dotyčná dívka rozmyslela. Je v pořádku, že se rozhodla nepřijít. Možná byla unavená, možná jí to zakázala maminka, možná se jí jen nechtělo. Ale, když už si něco takového rozmyslím, mám se omluvit. Jen kvůli tomu, že nenapsala (třebas jen do pošty, nebo na nástěnku), jsme skorem dvacet minut stáli v zimě jen tak. Není to sice žádná tragédie, ale člověka zamrzí zabitý čas.

Z věcích potěšujících bych napsal třeba to, že jsem po dlouhé době viděl lidi, které mám (více méně) rád, že jsem dostal banán od zirafky (Díky moc!), že jsme se dostali do Fatamorgany, kde většina z nás (včetně mě) byla poprvé, že jsme navzdory dešti dokázali dojít z Výstaviště až k Botanické zahradě - tady si asi největší potlesk zaslouží Kubískula s rodiči (nebo rodiče s Kubískulou?).

Tak, to je ode mě asi vše. Mám-li to shrnout, sraz byl, přes nepřízeň počasí, docela prima.

A poslední věc, určená především rodičům:

Pokud se bojíte, že srazy Alíka dělají pedofilové, že na ně chodí jen podivná individua, že to všechno děláme jen proto, abychom unesli vaše děti do zahraničí, že jsme kanibalové apod., udělejte si někdy čas a jděe na ten sraz se svou ratolestí!

  1. Zjistíte, kdo jsou ti lidé, se kterými se baví.
  2. Poznáte, jak jste se krutě mýlili (doufám)
  3. Budete celý den se svou ratolestí venku. Kdy se Vám to poštěstí?

To je ode mě asi vše. Není to klasický komenář srazu, ale s trochou štěstí v tom textu nějakou myšlenku najdete.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 25. května 2009 ve 20:55.
MAGICVYŽLE v něm napsal:

Reakce na Beníček8:

NAzdaaaaaar

Příspěvek z 19. ledna 2009 v 18:34.
Beníček8 v něm napsal:

Beníček8

25ahoj

Příspěvek z 27. července 2008 v 18:59.
Adélka33 v něm napsal:

Bambusinka

ahoj 25