Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dům u nemocnice

  vydáno  •  Kultura · Knihy
  Hlavní hrdinka Vítězslava by ráda studovala na zdravotní sestru. Její starší sestra, která je taky zdravotní sestra, se přimluví u tatínka, aby Víťu na školu pustil.

  Adéla Gondíková jako zdravotní sestra , © Dan Sklenář / časopis Glanc

  Pro všechny z vás, kteří rádi čtete knihy jsem si připravila článek, který je o knize Dům u nemocnice. Tato kniha je od Valji Stýblové a je z nemocničního prostředí. V knize naleznete černobílé ilustrace.

  Hlavní hrdinka Vítězslava by ráda studovala na zdravotní sestru. Její starší sestra, která je také zdravotní sestra, se přimluví u tatínka, aby Víťu na školu pustil. Nevlastní matce se to sice nelíbí, ale nic neříká.

  Vítě studování zpočátku moc nešlo. Byla nejmenší ze třídy, většina holek se jí posmívala. Jednoho dne o pololetních prázdninách nejela Víťa domů, ale začala se pořádně učit. Od té doby jí učení začalo bavit a měla lepší známky. Holky s ní začaly kamarádit, protože zjistily, že jim dokáže třeba spravit šaty.

  Když byla Víťa ve čtvrtém ročníku, tak přijeli do nemocnice tři kamarádi. Dva byli zraněni jen lehce, ale třetí měl ochrnuté nohy. Chlapec, který měl ochrnuté nohy, se jmenoval Vilík. S nikým nechtěl mluvit.

  Jednoho dne, když se za ním přišla podívat Víťa, rozmluvil se a mluvil jenom s ní. Holky z internátu i ze třídy jí záviděly, že chodí za Vilíkem. Víťa si s Vilíkem chodila povídat a vždy se ho snažila ujistit, že nezemře. Ale Vilík tomu nikdy moc nevěřil...

  Už jsem vám toho řekla až dost, ale ještě vám povím, že tato kniha se skutečně výborně čte. Doporučuji, abyste si ji také přečetli.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 28. ledna 2014 ve 20:00.
  martinajana v něm napsala:

  knížka

  Ahoj,

  tuto knížku jsem četla už několikrát.
  Je perfektní tak si ji opravdu přečtěte , myslím si že by vás mohla opravdu zaujmout.16

  Příspěvek z 24. ledna 2014 ve 20:54.
  anička999 v něm napsal:

  Reakce na anička999:

  Asi spíš ztratila, ale nevím.

  Příspěvek z 24. ledna 2014 ve 20:54.
  anička999 v něm napsal:

  Trochu znám tu autorku

  O tom Vilíkovi je to skoro úplně stejné jako z Tajné zahrady, kdy Colin pořád ležel v posteli a povídal že zemře. Naopak Dickon byl jako nějaký devíti-letý chlapec velmi samostatný a rozuměl zvířatům. A já tu knížku stratila.27