Alíkovina

DVD Harry Potter a Fénixův řád

vydáno  •  Kultura
Za temnější než kdy předtím je označován pátý díl Harryho Pottera. Lord Voldemort se vrátil, ale ministerstvo kouzel dělá všechno pro utajení této skutečnosti před zbytkem kouzelnického světa. Součástí DVD jsou nejen záběry z natáčení filmu, ale také vyprávění režiséra Davida Yeatese a střihače Marka Daye o tom, v čem spočívá kouzlo střihu.

Harry Potter a Fénixův řád - snímek z filmu, © Warner Bros


Fotogalerii si můžeš prohlédnout TADY.
Změny k horšímu se dostaví i ve škole – ministerstvem je na post učitele obrany proti černé magii dosazena nesnesitelná byrokratka Dolores Umbridgeová, která vydává stále další a další zákazy a nařízení. Studenti brzy nemohou dělat téměř nic, kromě učení. V jejích hodinách se navíc nepoužívají kouzla, což nakonec vede ke vzniku Brumbálovy armády, kde učí Harry některé studenty obranná zaklínadla.

Situace se ale změní když Harry uvidí ve snu Voldemorta, který mučí Siriuse v budově ministerstva kouzel. Spolu se svými přáteli se vydává na cestu do Londýna, kde na něj čeká velké nebezpečí v podobě lorda Voldemorta a smrtijedů, kteří se snaží získat tajemnou věštbu…

Ačkoliv se tvůrci velmi snažili, převést na plátno děj téměř osmisetstránkového románu prostě není možné. Stále bude tedy dost těch, kteří si kromě filmu rádi přečtou také knihu.

Autor: (7 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 23. června 2008 v 17:43.
ssabule v něm napsal:

harry potter

Harry Potter je kluk který nosí brýle  a má na čele jizvu jako mini blesk zaviněnou Voldemmortem který zavraždil jeho rodiče a chtěl aji jeho!39

 Harry posupně vyzrává a dostává do sebe vyzralejší  lepší kouzla  a čáry!

harry má dva nejlepší kamarády je to ronn weaizly,Hermiona Greinžrová která je takzvaná šprtka a která má ráda zkoušení,naproti tomu Ronn si užívá pobytu v neexistujícím světě čar a kouzel s herrym a hermionou!

Harry je známý po celé škole všichni ho mají ráddi  až na tři malé kluky kteří si o sobě myslí všechno jsou to malfoi,cgoilige. a kreb! jsou to mazaní malí blázni se zmiozelu!

Ve škole jsou tři velké skupiny:Nebelvír,mrzimor,havrazár a zmiozel! herry hermiona a ron sou ve nebelvíru21