Alíkovina

DVD Pan Včelka a Alvin a Chipmunkové

vydáno  •  Kultura
Dnes bych vám rád představil dvě DVD. První je Pan Včelka a to druhé se jmenuje Alvin a Chipmunkové.
Pan Včelka - včela vždycky v čele. Včelí společenství jede už nějakých 27 miliónů let v zajetých kolejích. Včela se narodí, jde do školy, po jejím absolvování do továrny na výrobu medu a tam pilně jako včelička dře až do konce svých dnů. Čerstvému absolventovi včelí univerzity Barrymu ta představa vůbec nevoní, i když má skvělou perspektivu, že po otci převezme prestižní funkci vrchního míchače.

Pan Včelka, © Alík

Barry totiž vzhlíží k jiné profesi. Chtěl by se stát součástí týmu Pylových machrů, elitní včelí skupiny, která opylovává květy, sbírá nektar a hlavně má jako jediná výsostnou pravomoc vyletět ven z úlu. Tomuto cílevědomému trubci se to skutečně podaří. První okamžiky „na svobodě“ Barrymu doslova otevřou oči, protože lidský svět předčil jeho nejbujnější představy.

Než se jím ale stačí pokochat, sejme ho nejprve tenisák, hned potom náklaďák a nakonec déšť. Zničený a dezorientovaný se ocitne v bytě newyorské květinářky Vanessy, která ho zachrání před posledním a zcela fatálním sejmutím botou svého kamaráda. Jako dobře vychovaný sameček se jí rozhodne poděkovat, čímž poruší základní pravidlo včelího společenství – Nemluvit s lidmi.

Tento „zločin“ mu ale pomůže lépe poznat lidský svět a dovede ho k šokujícímu zjištění: Lidstvo už tisícovky let krade včelám med, aniž by za to platilo, nebo se aspoň stydělo. Barry se proto rozhodne postavit do čela včelí revoluce, která má tuto nespravedlnost změnit. Pomsta výjimečně nebude sladká.

Alvin a Chipmunkové

Bratři Alvin, Simone a Theodor jsou neobyčejné veverky, které nejen že umí mluvit, umí i výborně zpívat. Jednoho dne narazí na Davida, který si jejich talentu všimne a nechá je natočit desku.

Následují koncerty, davy fanoušků a Chipmunkové se čím dál tím víc pouštějí do různých dobrodružství. Alvin a jeho parta jsou nezbední až běda a David bude mít co dělat, aby je uhlídal před mnoha nástrahami, o kterých si doposud myslel, že nemohou způsobit nikomu nikdy nic.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 21. června 2008 v 15:56.
Katka600 v něm napsal:

Katka600

ahoj pan včelka je moje nejoblíbenější včelka protože je hodná amám i plišáka PANA VČELKA.1016262521101626252110

Příspěvek z 19. června 2008 ve 13:59.
300mišanekt v něm napsal:

ioioio

99