Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dvě školy najednou

  vydáno  •  Škola a poznání · Škola
  Jaké to je chodit do dvou škol? A k tomu si představte, že se jedna nachází v cizině a druhá v České republice. Není to nic lehkého, znám to na vlastní kůži.

  Když mi můj táta oznámil, že se stěhujeme do Číny, zdálo se mi to jako dobrý nápad. Hodně zkušeností, noví přátelé, nová kultura. Ale po chvíli se mi to jako dobrý nápad přestalo zdát. Když jsem byla tady, v České republice, na škole, mluvilo se v ní jen anglicky. Do školy se mnou chodily jenom dvě děti stejného věku. Mně je patnáct let, mé kamarádce čtrnáct let a mému kamarádovi dvanáct let.

  V Číně chodím do 10. třídy. Mají tu třídy až do dvanáctého ročníku. Ve dvanáctém ročníku se pak dělají přijímačky na univerzity po celém světě. Já tu však nechci být, kvůli tomu, že školu nezvládám. A to ani tady v Číně, ani v České republice. Totiž v České republice jsem v prvním ročníku na střední škole na oboru Cestovní ruch a ekonomika dopravy. V Čechách mi řekli, že musím udělat sedm předmětů, které nejsou na čínské škole. Jde o předměty: český jazyk literatura, český jazyk a gramatika, historie České republiky, ekonomika, účetnictví, ruský Jazyk, výtvarné umění.

  O těchto prázdninách pojedu do Čech za mojí rodinou a rovnou půjdu do školy, abych udělala testy, abych mohla do dalšího ročníku.

  V Číně jsem do roku 2016. Nebudu dělat přijímačky na univerzitu, ale chci si udělat mezinárodní maturitu. A až odjedu zpátky do České republiky, tak si dochodím ještě poslední ročník, abych si dodělala ještě českou Maturitu.

  Držte mi palce, ať to všechno zvládnu. Já držím palce těm, co to mají podobně.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 26. dubna 2014 ve 14:20.
  Ketrinka1 v něm napsala:

  ketrin

  jsi statečná držím palce!4

  Příspěvek z 22. dubna 2014 v 11:34.
  Trecool v něm napsala:

  statečná:D

  Seš teda moc statečná a šikovná že to zvládáš,přeji hodně štěstí:D16

  Příspěvek z 22. dubna 2014 v 10:57.
  Slanina03 v něm napsala:

  Drzim palce111