Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  E-shop nebo kamenná prodejna?

  vydáno

  Rozhodla jsem se sepsat minisérii s názvem TO nebo To. Vždy vezmu dva knihomolské protiklady a napíšu plusy i mínusy obou stran. Nebude chybět i můj velice subjektivní názor. A začneme tím nejzákladnějším; E-SHOP NEBO KAMENNÁ PRODEJNA?

  Knihkupectví, © Pralinka2

  E-SHOP
  E-shop má tu nespornou výhodu - můžete nakupovat z pohodlí domova, vybírat prostě kdekoliv. U oběda, v posteli nebo na záchodě. Nemusíte se vláčet do nějakého knihkupectví a knížky vám přivezou rovnou domů. Navíc bývají většinou levnější a k nákupu dostanete třeba nějaký ten dárek. (Megaknihy vedou!) Na druhou stranu se mi ale mockrát stalo, že mi kniha přišla natržená nebo jinak poničená. Před koupí si prostě nemůžu kousek prohlédnout. Navíc zde chybí jisté kouzlo samotného nakupování.

  KAMENNÁ PRODEJNA
  Ach těch knih! A ta vůně! Všude vidíte lidi, kteří knihy milují alespoň z půlky tak jako vy. Knihou si můžete prolistovat, sednout si a třeba přečíst pár stránek před koupí. Je tam prostě dokonalá atmosféra. Navíc se vám asi nestane, že si domů přivezete knihu, která by byla nějak poškozená, protože si ji přece prohlédnete, ne? Nevýhodou může být vysoká cena, která převažuje hlavně v menších knihkupectvích, které mají třeba jen jeden obchůdek u vás na vesnici. A i ve větších řetězcích může být cena vyšší. A posledním mínusem je cestování. Do větších měst, kde ta větší knihkupectví jsou, může cesta trvat docela dlouho.

  ROZSUDEK
  A jak nakonec soudím? Nebudu vám lhát, téměř nikdy nenakupuji v kamenných prodejnách. E-shopy u mě vedou na plné čáře, hlavně z hlediska dopravy; mě tam prostě nikdo vozit nebude. Kdybych ale měla svobodnou volbu, vyberu si kamennou prodejnu jen kvůli té atmosféře. Ta je totiž naprosto kouzelná.
  Na jaké téma se příště podíváme? Prozradím vám, že už jsem o tom na blogu jednou psala, ale jen v té negativní stránce. Zkuste tipovat do komentářů a nebojte se napsat, o jaké téma byste stáli vy!

  Více článků naleznete na mém blogu: denikknihomolky.blogspot.cz/

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 16. října 2017 ve 21:25.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  SVETLO: Moc děkuji! :)

  Příspěvek z 16. října 2017 ve 21:05.
  SVETLO v něm napsal:

  beruškalili: Komentáře u Alíkovin slouží k tomu, aby autorovi mohli ostatní ohodnotit jeho článek, a ne ke spamu. Tak si na to příště vzpomeň, než klikneš na tlačítko ,ODESLAT'.
  Jinak se mi článek jako vždy líbí, nenapadá mě nic, co bych mu vytkl.

  Příspěvek z 13. října 2017 v 19:37.
  beruškalili v něm napsala:

  $>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>$>