Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ekologie, ano či ne?

  vydáno  •  volný čas venku
  Když se řekne Den Země, každý si představí něco jiného. Já například ekologii. Ale co si představíte pod pojmem ekologie?

  Když jsem byla malá, myslela jsem, že ekologie znamená jen recyklování a nic víc. Příroda se dá chránit ale i jinak, než jen recyklací. Zkuste omezit kouř, používat méně techniku, nekácejte stromy zbytečně. Jenže zkuste tohle říct nějakému skeptikovi. Mně odpověděl tohle: „Ses zbláznila né? Sim tě, dyť to se spraví.“

  Spousta přátel, které jsem se snažila přesvědčit, na to reagovala pozitivně, ale vydržela recyklovat asi tak týden. A pak mi někdo řekl: „Hele, to stejně nezabere, jsme pár lidí v jednom městě a co ten celej svět? Já na to kašlu.“ Jenže když si tohle řekne na světě každý, tak to podle toho dopadá. Tání ledovců, černé skládky a zbytečně pokácené stromy.

  Když na hodině angličtiny slyším, co kdo dělal o víkendu, je mi z toho zle. Samé: „I played computer games“ nebo „I cut the trees“. Má odpověď většinou zní: „I walked of the nature“ nebo „I was in the forest and I relaxed there“.

  Zkuste se zamyslet, jak byste chránili přírodu vy? Nemusíte být nutně Hippie, abyste mohli přírodu chránit. Já nepoužívám přehnaně auto, spíš jezdím vlakem, ničím neplýtvám, recykluji a přispívám na fondy a nadace na ochranu přírody. A co vy?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 30. září 2014 ve 23:37.
  chytrasova v něm napsal:

  Ekologie

  Souhlasím s tebou. To o kácení stromů: Většinu stromů kací velké společnosti, které se svou prací jen těžko přestanou - vydělává jim to a o dřevo a výrobky z něj je velká poptávka. Zdá se mi že né každý průměrný Čech si kácí stromy jen tak pro radost nebo pro výdělek.

  Příspěvek z 21. září 2014 v 11:45.
  Aničkasaurus v něm napsal:

  Reakce na Aničkasaurus:

  pardon jako uplne nerecykluji ale chtela bych a budu se o to snazit4

  Příspěvek z 21. září 2014 v 11:43.
  Aničkasaurus v něm napsal:

  Reakce na hry458:

  ehm ehm ted si mně ale vážně urazila51312