Alíkovina

Elfové versus trpaslíci

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Hry, internet, počítač
Kdo to jsou elfové a kdo to jsou trpaslíci? Elfové jsou lesní lidé žijící v lesích, zatímco trpaslíci jsou malí lidé žijící v horách či v dolech. Elfové mají špičaté uši.

Elfové se ve světě Vertielu od lidí moc neliší., © iDNES.cz

Nejdříve si řekneme něco o elfech. Elfové jsou lepší střelci. Mezi elfy je mnoho nadaných lučištníků a vyskytují se mezi nimi i ostrostřelci a hraničáři. Mají daleko více zásob dřeva a mají lepší smysl pro ekologii. Nejdůležitější jejich výhoda je ta, že se dožívají velmi vysokého věku. Můžou se dožít i několik staletí.

Naproti tomu trpaslíci jsou zase výborní válečníci. Mistrně ovládají boj se svými sekerami. Používají ovšem i kladiva. Jsou to skvělí horníci. Mezi trpaslíky je hodně prospektorů a důlních inženýrů. Těžba kovů je obecně výnosnější než lesnictví a těžba dřeva.

Kdo je tedy lepší? Na tuhle otázku nelze jen tak jednoduše odpovědět. Elfové jsou lepší střelci, zatímco trpaslíci jsou lepší válečníci a horníci.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 31. července 2015 v 17:23.
Dejky v něm napsala:

:)

super článek, mohl/a by si takovích udělat víc, třeba i o jiných nadpř. bytostech ! :) 4