Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ella poprvé v týmu

  vydáno  •  Povídky
  Myslíte si, že dívka nemůže hrát fotbal? Omyl! Dívka v tomhle příběhu nejdříve začala hrát fotbal kvůli klukovi, ale pak zjistila, že se v něm spletla a chtěla mu pouze ukázat, že i ona dokáže hrát fotbal. Co myslíte, jak to dopadne? To se dočtete v tomhle příběhu!

  Malí fanoušci sledují „bublinový“ duel fotbalistů Teplic a hokejistů Litvínova. Celkem na litvínovský zimní stadion zavítalo okolo tisícovky diváků., © MF DNES

  Ella přišla do školy a hned vyhrkla na Sáru: „Chci chodit na fotbal, protože tam chodí Leon“ „Dávám tomu měsíc!“ rýpla si Sára. Ella ani neodpověděla a odešla do třídy. Sára se nedivila, protože Ellu zná a ví, že se hned urazí. 

  Hned po 1. hodině má Sára s Ellou chemii. No, vlastně všechny předměty po 1. hodině mají spolu. Sára, protože se s ní Ella už baví, neposlouchala nic jiného, než to, jak se Ella těší na Leona. Konečně zvoní! Ella přiběhla domů, vzala si svůj dres a běžela na stadion. Upřímně řečeno, fotbal jí moc nešel a Leon, kapitán týmu, se jí začal smát. Ella se naštvala. „Přece mě žádnej frajírek nebude říkat otvěráku.“ zařvala. A ten den se rozhodla, že mu ukáže, jak dobrá může být! 

  Začala na sobě pracovat. Každý den si kopala se svým míčem. A začala se zlepšovat. Ale chtěla se ukázat až v závěrečném zápase. Takže na tréninku dělala, jako že se netrefí do balónu a v zápase samozřejmě to stejné. Leon jí pořád nadával a Ella usoudila, že se v něm spletla. Trenér Ellu už v zápasech nepouštěl na hřiště, ale jí to nevadilo, dokud nezjistila, že pokud se nezlepší tedy alespoň tak, aby to každý viděl, trenér ji nepustí na hřiště. Vymyslela plán, jak zbavit kluky hlasu.

  No a je to tady, pátek, osudný zápas. Ráno se Elle podařil zhotovit její plán a kluci nemůžou hrát. Ale stejně ještě zbyl David, toho se jí hlasu zbavit nepodařilo, ale nakonec byla ráda, protože David jí věřil. Hned v 1. minutě zfalšoval pád a dělal jako by si vymknul kotník. Trenér byl nervózní, ale stejně tam Ellu poslal. Ona dělala zase to nemehlo. Klukům se to zatím podařilo podržet na 0:0, jenže remíza nestačí. Do konce zápasu zbývá 54 vteřin. „Teď“ řekla si Ella a křikla si o nahrávku. Leon neměl jinou možnost a tak jí nahrál Ella šla směrem na bránu, střílí a… je to góól tým postupuje do celostátního kola! 

  Všichni Ellu chtěli obejmout, ale Ella šla jen za jediným a to za tím co ji věřil, za Davidem. Ellu fotbal začal bavit a tak v týmu zůstala a stala se dokonce kapitánkou. To Leona popohnalo, aby se sebou něco udělal a to trenér i Ella chtěli. Ellu moc mrzelo, že se soustředila jen na Leona a nevšímala si Davida. Ale ten jí to odpustil a teď spolu chodí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 18. června 2018 v 17:17.
  číča800 v něm napsala:

  hezký článek

  Příspěvek z 14. srpna 2015 v 16:45.
  Lilianee v něm napsala:

  ---------------------

  Taky hraju fotball;)