Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ellie Goulding

  vydáno  •  Informatika
  Zajímá vás Ellie Goulding?

  Zajímá vás Ellie Goulding? Tak tady máte pár nejzajímavějších věcích o Ellie.

  Ellie Goulding se narodila 30.12.1986. Je jí 28 let a je kozoroh. Měří 170cm, národnost anglická, barva očí hnědá a barva vlasů: odbarvená na blond. Ellie Goulding (rodným jménem Elena Jane Goulding) je anglická zpěvačka, textařka a kytaristka. Proslavila se především díky úspěchu v anketě BBC Sound of 2010 a vítězstvím Ceny kritiků na BRIT Awards. Podepsala smlouvu s nahrávací společnosti Polydor Recors v roce 2009, kde vyhrála své první EP AN introduction to Ellie Goulding, následované jejím debutovým albem Lights, jenž bylo vydáno roku 2010.

  Později navštěvovala vzdělávací institut Hereford sixth form College, ale nakonec odešla na Kent University. Zde po dobu roční roční pauzy rozvíjela svůj talent. Naučila se hrát na kytaru a začala psát své vlastní folkové písně již v patnácti letech. Během studia Kent University, kde studovala zdarma, začala spolupracovat s Vincentem Frankem (profesně je znám jako Frunkmusik) na skladbě Wish I Stayed. Zanedlouho se spřátelila se Starsmithem, který se stal hlavním producentem jejího druhého alba Lights.

  Po dvou letech studia z Kent University opět na rok odešla a přesunula se do západního Londýna. Před vydáním jejího debutového alba Lights bylo oznámeno, že vyhrála BBC Sound of 2010, což je cena mapující talenty a možné budoucí hvězdy dle mínění kritiků, hudebních vydavatelů a představitelů hudebního průmyslu a vyhrála i Cenu kritiků BRIT Awards pro rok 2010. Její album Lights, které bylo uvedeno singlem Starry Eyed dne 22.února 2010 vyhrálo žebříček UK Albums Chart. Velká část alba je výsledkem spolupráce s anglickým producentem Starsmithem. Její oblíbená barva je rudá. Určitě doporučuji od Ellie písničky : Burn, Outside, Love me like you do, I need your love.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 28. února 2016 v 19:21.
  korea v něm napsala:

  je:

  Ellie Goulding je nejlepší1925

  Příspěvek z 3. ledna 2016 v 18:21.
  Spirit006 v něm napsala:

  Nevím co mám napsat...

  Ellie Goulding je moje 2. oblíbená zpěvačka 10 (1. je Ariana Grande, která je i herečka)

  Příspěvek z 5. prosince 2015 v 11:00.
  juli2002 v něm napsala:

  hezké

  moc pěkný článek44ale ta prostřední část mi příjde jak opsaná z wikipedia15710