Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Empire Earth – Souboj tří vládců

  vydáno  •  Hry

  Empire Earth je bojová strategie, ve které máte za úkol porazit svého soupeře. Hra začíná od pravěku a pokračuje až po vesmírný věk (daleká budoucnost), pokud hrajete náhodnou mapu. Jinak hrajete za dobu odražející zvolenou kampaň.

  Empire Earth - voják s kulometem, © ThePixelman

  Na výběr máte ze tří možností: Můžete hrát kampaň, kde budete bojovat za Římany, Američany nebo Asii. Dále je vám povoleno vyzkoušet si náhodnou mapu, v níž si nastavíte před zahájením hry počet hráčů, velikost mapy, počáteční suroviny, dobu a další faktory hru ovlivňující. Pokud vám tyhle dvě možnosti nestačí, uspokojíte své touhy volbou hry pro více hráčů.

  Můj příběh se odehrává v době jménem „druhá světová válka“ na ostrově Greenland. Tuhle hru už hraji sedm hodin. Jsem prezident prosperujícího státu „Panzer“. Tento stát vyniká především svým mohutným opevněním, tudíž je téměř nedobytný. Takhle si tedy můžu snadno rozvíjet svoji ekonomiku.

  Za tu dobu, co hraji, jsem pomocí svých nejlepších průzkumníků odhalil jejich území a vytvořil úvahu o jejich taktice. Generál Ivan držící pevnou ruku nad územím „Army and aurcraft“ na severovýchodě se zaměřuje na to, aby měl mocnou armádu i letectvo. Navíc má hodně železa a potravy. Pole se mu ale nevejdou do města, a proto je má za hradbami. Královna Lucie vládnoucí území nazývající se „Golden Prosperity“ na jihu si zakládá na co největším území a nejlepší ekonomice. Armádu má až na třetím místě.

  Jednoho dne na mě generál Ivan zaútočil. Na hradby mi jeho atomový bombardér shodil atomovou bombu, která je celé zničila. Neměl jsem ani čas postavit nové hradby, protože generál Ivan poslal po prvním útoku na moji zemi armádu kulometčíků čítající asi sto mužů. Jakmile se dostali na mé území, udělali tam nesmírný chaos. Zabíjeli všechny lidi a zapalovali pole. Musel jsem tedy poslat na ně většinu svojí armády. Tu mi ale do jednoho postříleli téměř s nulovými ztrátami. Potom začali obléhat moji základnu.

  Musel jsem tedy jednat. Podle mě mi mohla pomoct v této svízelné situaci královna Lucie. Královna Lucie souhlasila, ale pod podmínkou, že jí předám sto kilogramů zlata a tisíc kilogramů železa. Po předání surovin mi její armáda šla na pomoc.

  Kulometčíci se naštěstí do mé základny zatím nedostali, jelikož vzdorovali minometčíkům chránícím pevnost. Po deseti minutách kulometčíci zničili bránu, ale to už se Luciina armáda dostala k mé základně. Čtyřicet jejích nejlepších vojáků s bazukou snadno invazi ukončilo.

  Když invaze skončila, mohl jsem si opravit hradby, které zničila atomová bomba. Deset mých dělníků se dalo do práce. Najednou mi poslala královna Lucie zprávu: „Odmítám už s tebou spolupracovat. Za ty suroviny, které jsi mi poslal, bych postavila celé vojsko. Protože jsem šlechetná, prozradím ti, kdy zaútočím. Já a generál Ivan na tebe zaútočíme ráno v sedm hodin.“ Za tu dobu si za pomoci svých dělníků postavím nové hradby, naverbuju novou armádu a několik artilérií.

  Ráno v sedm hodin na mě opravdu zaútočili. Generál Ivan oplýval padesáti kulometčíky, zatímco královna Lucie měla třicet elitních vojáků s bazukou. V obou armádách navíc bylo několik artilerií určených k demolici hradeb. Nejdříve zaútočily artilerie, které během pár chvil zničily hradby. Pak se dali do útoku kulometčíci a vojáci s bazukou. Mých čtyřicet mariňáků odolávalo této přesile jen stěží.

  Bylo potřeba vymyslet novou taktiku obrany. Po kratším přemýšlení jsem dostal nápad. Dal jsem všem svým vojákům rozkaz, aby se vrátili do základny. Hned nato jsem z letiště vyslal atomový bombardér, který nepřátelskou armádu zničil. Bohužel spadla i na některé mé vojáky, protože nestihli rozkaz splnit.

  Když dopadla ta bomba, poslal jsem všechny živé vojáky a jednu artilérii na území královny Lucie. Přitom mí dělníci opravili hradby na východě a částečně i na jihu. Pomocí artilerie jsem zničil opevnění. Pak jsem dal příkaz armádě k vyplenění města. Jelikož v něm nebyla armáda, bylo zanedlouho zničeno. Královna Lucie byla poražena.

  Po jejím poražení nastal tvrdý boj mezi mnou a generálem Ivanem. Generál Ivan na mě ale zatím nezaútočil, neboť jsem měl východní území dobře opevněno a poblíž jižního byla všechna moje armáda.

  Najednou mě políbila múza. Generál Ivan si základ své ekonomiky, ze které verbuje armádu, staví na železe a polích. Železo má ve své základně, avšak pole se nachází v okolí základny. Mohl bych tedy naverbovat pár plamenometníků a spálit mu pole.

  Neváhal jsem ani minutu a naverboval pět plamenometníků. Raději jsem počkal do noci, abych snížil nebezpečí odhalení. V deset hodin skupinka plamenometníků vyrazila. Narazila ale na pár nepřátelských vojáků kolem polí. Vyslal jsem tedy vojáky, kteří dříve obléhali území královny Lucie, aby na sebe přitáhli pozornost a přivedli je na dostřel artilerie, aby nepřátelé byli zničeni palbou artilérií. Přitom moji vojáci také pomáhali odstranit nepřátelské vojáky.

  Hned další den si generál Ivan chtěl naverbovat novou armádu, ale zjistil, že má sice hodně železa, ale nedostatek jídla. Jeho lid tedy začal pomalu, ale jistě umírat. Po týdnu se generál Ivan vzdal a složil mi zbraně k nohám. ZVÍTĚZIL JSEM!

  Poznámka redakce: Podle evropského ratingového systému PEGI hra spadá do kategorie PEGI 12 (vhodná pro hráče od 12 let), podle hodnocení ERSB, užívaného v USA a Kanadě, je vhodná pro hráče od 13 let.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 4. srpna 2018 ve 14:18.
  Rokio v něm napsal:

  Ender: To jsem nezkoušel. Danou hru jsem hrál pouze na PC, ale řekl bych, že podobné hry už velmi pravděpodobně jdou hrát na tabletu a některé i na mobilu.

  Příspěvek z 3. srpna 2018 v 9:57.
  Ender6 v něm napsal:

  jde na tablety a mobily???

  -Q-Google-Q- v něm napsal:

  Zaujimavy clanok :-)