Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Epilepsie

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 18. srpna 2016 ve 20:07.
  carodejmirek v něm napsal:

  Reakce na 5ppppp:

  Jazyk nikdy nevytahuj!!!! Stačí zaklonit hlavu :)

  Příspěvek z 18. srpna 2016 ve 20:06.
  carodejmirek v něm napsal:

  Nehýbat, neobjímat!!!!

  Ahoj jako člověk, který se o urgentní medicínu říkám.
  V žádném případě s pacientem nehýbej ani ho neobjímej.
  Jenom odstraň všechny věci, v případě mužeš podržet bezpečně hlavu aby se nebouchl a zavolej ZZS. Tam už ti pracovník ZOS poradí co máš dělat. :)

  Příspěvek z 8. srpna 2016 ve 22:17.
  buffy-forever v něm napsala:

  Reakce na cacorka0:

  Upřímně? jako Ošetřovatelka vím, že se sanitka musí volat okamžitě, jakmile se záchvat spustí, a určitě se s tím člověkem nehýbe. Pokud už nějaký článek na tuhle stránku píšu, ověřím si fakta. pochybuju, že dítě kterému je 10 otočí člověka který má 80 kilo! já s tím jako ošetřovatelka mám problém, navíc mám v rodině epileptičku, která nám přímo ukázala papír co mají na lednici co v případě epilepsie dělat. Do pusy se během záchvatu nic nestrká, na člověka se nesahá, jen se dohlédne že není v blízkosti nic čím by si mohl ublížit ( neleží poblíž topení, nábytku o který by se uhodil atd, případně překážky pokud to jde odstraním) Nesahá se na něj protože při epileptickém záchvatu může mít i dítě kterému je 10 sílu dospělého muže.

  Příspěvek z 8. srpna 2016 v 16:31.
  cacorka0 v něm napsala:

  Reakce na 5ppppp:

  Tak rozhodně vím že nechame epileptika vytřast ale otočíme ho na bok t nam řekl lekař odborních a pokaždé nevoláme sanitku jen do pěti minu a pokud se něco nezhoršuje takhlenojsem se to učila

  Příspěvek z 8. srpna 2016 ve 12:42.
  5ppppp v něm napsal:

  Nehýbat

  Můj bratr má také epilepsii, proto vím, co dělat. V článku se píše, že s člověkem můžeme hýbat a sanitku máme volat až po 5 minutách. S člověkem, který má záchvat epilepsie se hýbat nesmí, ani byste to nedokázali a záchranku volejte hned! S takovým člověkem nemáte prakticky žádnou šanci s ním něco udělat. Jen mu odstraňte z dosahu věci, o které by se při záchvatu mohl poranit. Kontrolujte opravdu jen, jestli se nedusí, potom se mu teprve snažte vyndat zapadlý jazyk a podobně. U člověka zůstaňte a ihned volejte záchranku.

  předchozí 1 další