Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Evoluce nebo víra?

  vydáno  •  víra

  V co věřit? V evoluci? Nebo snad být křesťan? Už odedávna jsou spory mezi vírou. Ten tvrdí tohle a tamten zase ono.

  Jedním z exponátů olomoucké výstavy Speculum Mundi je i vzácná Bible Strahovská pocházející z 80. let 15. století (na snímku Iniciála I s vyobrazením stvoření světa)., © Muzeum umění Olomouc

  Evoluce je teorie popisující dlouhodobý a samovolný proces, v jehož průběhu se rozvíjí a diverzifikuje pozemský život.

  Dnešní vědci vycházejí z teorie, kterou předložil Charles Darwin, který spojil myšlenku postupné evoluce druhu s přirozeným výběrem, jakožto příčinou a hybnou silou evoluce.

  Evolucí živočišných druhů je tak chápán postupný vývoj života od prvního výskytu na Zemi k mnoha různým formám života. Společné rysy ve struktuře genetického kódu všech žijících organismů včetně lidí tak dokladují jejich společný prvotní původ.

  Zdroj: Wikipedie

  Všeobecný vědecký názor pojmenovává hybnou silou vývoje evoluci, nevědecký názor zastává teorii jakéhosi vyššího zásahu, vyšší moci, Boží moci.

  Ráda o tomto tématu přemýšlím a toto jsou mé postřehy:

  Buňka

  Všichni známe evoluci, vytvořila se buňka a vznikl život. Ale jak se ta buňka vytvořila? Z čeho? Chybí nám už první a základní dílek, jménem buňka. Život dle mého názoru musí vzniknout ze života.

  Slovo

  Pokud budeme skládat z jedné věty dokonalejší větu pomocí písmenek, bude to vypadat nějak takhle: Eva šla ven s Petrem. Eva šla v ven s Petrem. Eva šla vč ven s Petrem. Eva šla vče ven s Petrem. Eva šla včer ven s Petrem. Eva šla včera ven s Petrem. Můžeme si všimnout, že mezi smysluplnými větami (první a poslední větou) je spousta vět bez smyslu. Tak je to podle mého i s evolucí. Mezi např. Homo habilis a erectus by podle mne muselo být mnoho zmrzačených mezičlánků. 

  Popelka

  Vědci tvrdí, že mají kosti, důkazy, které do sebe zapadají. Ale rozstříhejme si pohádku o Popelce, kterou všichni známe.

  1. snímek - Popelka na bále
  2. snímek - Kouzelná babička s kouzelným oblečením
  3. snímek - Popelka ztrácí střevíček
  4. snímek - Chudá uklízečka - Popelka

  Kdybychom pohádku neznali, neřekli bychom snad, že: Popelka byla na bále, kouzelná babička jí dala kouzelné střevíčky, jenže když jeden ztratila stala se z ní obyčejná služka?

  Pokud nemáme důkazy, můžeme si pohádku, stejně jako kosti sestavit podle naší představivosti jak chceme. Jak máme vědět, že jsme si evoluci správně postavili? 

  Evoluce

  Evoluce prý pokračuje, tak jakto, že mezi námi nejsou mezičlánky také dnes: pololidi, poloopice, poloještěři, poloryby.

  Bible

  Bible je kniha velmi stará. Je snad jen náhoda, že právě ona se dochovala přesto, že jiné ne? A lidé v době, kdy byla bible napsaná to už věděli, protože je v ní napsáno. Tráva usychá, květ vadne, ale slovo Boží (Bible) je navždy.

  To je jen několik z mnoha informací, které mě oslovily.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 29. května 2023 v 17:39.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Na vědě je hezké, že se neustále vyvíjí. Jestli za nějaký čas přijde někdo s lepší a pravděpodobnější teorií, véda tu současnou nahradí.

  Zato u víry se pořád trčí na místě a jakýkoliv pokrok je téměř nemožný

  Příspěvek z 29. května 2023 v 17:01.
  panglaq v něm napsal:

  Jen tak mimochodem: vzhledem k tomu, jak zásadní je dnes Dawkinsova teorie a současně se jedná o člověka, který se nehezky vyjadřuje o náboženství, tak to pro mě není důvod, abych evoluci věřil, když ta čistě podle Darwina je stejně neplatná.

  Příspěvek z 29. května 2023 v 16:13.
  panglaq v něm napsal:

  Možná by se ještě hodilo zmínit, že jsem si velmi dlouho myslel (nevím proč), že někdo (nebo něco) dává evolucionistům právo dehonestovat kreacionisty. Samozřejmě nedává, to je velice neetické a v rozporu s myšlenkou demokratické tolerance.