Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ewa Farna v paruce, klobouku i bosá

  vydáno  •  Kultura · Hudba
  Své letošní turné Buď virtuální zakončila Ewa Farna ve velkém sále pražské Lucerny. Zajímalo nás, zda takový prostor není pro šestáctiletou školačku příliš velké sousto. A tak jsme v sále, kde na hlavách fanoušků blikaly čertovské rohy, nemohli chybět.

  Koncert Buď Virtuální, pražská Lucerna 6. 12. 2009, © Radkaa

  Možná si vzpomínáte, že Ewa nehrála v Lucerně poprvé. Před dvěma lety jí tam totiž Lucie Bílá pokřtila CD Ticho. Čtěte Jaký byl křest Ticha?

  Ewa se do Lucerny vrátila 6. prosince ve velkém stylu. Už ne do Lucerna Music Baru, ale rovnou do Velkého sálu, s parádním pódiem, projekční obrazovkou a hlavně s novým CD Virtuální!

  Hned u šaten se už tradičně prodávaly suvenýry s Ewou, ať už šlo o trička, penály nebo sešity, byl o ně velký zájem. Všechny balkony byly v obložení fanoušků a fanynek Ewy a hodně lidí se tísnilo i pod pódiem.

  Něco málo po půl sedmé se v sále ztlumilo osvětlení a na pódiu se pomalu sroloval nápis EWA. Za ním stála živá Ewa spolu s novou kapelou. Koncert zahájila v pestrobarevné sukni a růžové paruce. Kluci z kapely na sobě měli bílé pláště a třpytivé škrabošky, které jim Ewa sundala při písničce Maska.

  Ewa Farna na koncertě v Praze.

  O něco později už po pódiu pobíhala normálně hnědovlasá Ewa, jak ji všichni známe. Bez barevné paruky zato se stříbrnou bundičkou. Dvě písničky věnovala mamince a babičce. Nechyběla ani ta, kterou složila specielně pro Michaela Jacksona.

  Na své nové desce se Ewa už nebojí zpívat pomalu a jemně. Její koncert tak dostal úplně nový rozměr.

  V desetiminutové pauze mezi dvěma částmi koncertu vyhlásil producent Lešek Wronka finalisty doprovodné soutěže Buď virtuální. Za pomoci hlasování diváků v sále byl zvolen vítěze soutěže, která probíhala na stránkách Ewina fanklubu.

  Úkolem účastníků bylo nějak znázornit, jak si představují svou virtuální podobu. Do finále postoupily čtyři slečny, které doplnil jeden kluk. Diváci dali potleskem celkem jasně najevo, kdo je vítězem pražského kola.

  Druhou polovinu Ewa zahájila pásmem svých starších písniček. Zazněla většina hitů, včetně toho úplně prvního – Měls mě vůbec rád. Fanoušci ji (zvlášť za písničky starší) odměnili bouřlivým potleskem a skandování „Ewa Ewa“ nebylo ničím neobvyklým.

  Úplně na konci poděkoval Ewin manažer Lešek Wronka všem lidem, kteří spolupracovali na tvorbě turné. Samotná Ewa se s Lucernou rozloučila skromně – jenom s klávesákem, střízlivě oblečená, bez bot a třpytivých doplňků zazpívala písničku, kterou sama napsala a otextovala – Déšť. Písnička skončila anglicky: „Thank you.“

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (39)

  Příspěvek z 21. ledna 2010 v 10:14.
  KotěNiki v něm napsala:

  Ewa

  Ewa Je Nej...............

  Příspěvek z 19. ledna 2010 ve 21:34.
  Hantrýsek v něm napsala:

  Eva Farná

  joey   jackson    nech  to   ho    jsi     hrooooooooooooooooooooooooooooooznej     a      jsi    trapnej    111kdo     jí    nemá      rád     tak       si     jí      nevšímejte     jasní111111

  Příspěvek z 19. ledna 2010 ve 21:28.
  Hantrýsek v něm napsala:

  Eva Farná

  jsi     suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper111111111má      kámoška      tě       má    taky     ráááááááááááááááááááááááááááááááááááda   11111ewo      kdy     budeš     mít    koncert     v       Havířově   2222222222222