Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Exkurze s mojí třídou

  vydáno  •  Cestování

  17.6. 2019 jsem jela se třídou na exkurzi do Jeseníku. Ta exkurze byla super. Bavilo mě to. Určitě si článek přečtěte.

  Zahrada 2000, © marbo1212

  V pondělí 17. 6. 2019 v 7:40 hodin ráno jsme se sešli se třídou u šatny a šli jsme na autobus. Jeli jsme do Jeseníku na exkurzi na Zahradu 2000 k duševně nemocným lidem. Když jsme vystoupili z autobusu, tak jsme konečně vyrazili pěšky, šli jsme kolem kina, přes ulici Rejvizská a přišli jsme k ulici Mýtinka. Protože nám bylo hodně velké vedro z té cesty, tak jsme si sedli na kamennou zídku a tam už na nás čekali ze Zahrady 2000. Přišel k nám pán jménem Kuba, který ten program doprovázel, a hned nám i o tom něco řekl. Pak jsme si šli sednout na lavičky kolem kamenů od ohně. Pan Kuba nám rozdal lepicí papíry, kam jsme si napsali svoje jméno a nalepili na tričko a u toho jsme si říkali: Jak se dneska máme, co od tohoto dne očekáváme a jak na nás působí počasí? Sedli si k nám na lavičku i další, co tam jsou: Paní Lada, Monika a Hanka. Monika je duševně postižená.

  Potom jsme si zahráli takovou hru, výměna míst, třeba někdo řekl: Kdo má domácího mazlíčka, tak ten, kdo má, si vymění místa, a ten, kdo ne, zůstane sedět, a prostě tak pořád jsme se ptali.
  Pak jsme si stoupli a šli jsme opodál hrát další hru bomba a štít, což jsme tomu moc nechápali a já jsem si vyfotila malé domky na zahrádce a pak jsme si šli zase sednout.

  Domky na Zahradě 2000, © marbo1212

  Duševně postižená paní Monika nám vyprávěla příběh z dětství, co má vlastně za nemoc a nebo jak přišla o jednu hlasivku. Mně to její zdraví a ten příběh z dětství přišel strašně moc smutný, nevím, jak to mohla chuděra všechno zvládnout 8-o. Poté jsme se zvedli a šli jsme dovnitř do dílny, kde jsme viděli spoustu lidí s duševním postižením, taky mi jich bylo líto. Pak jsem si vyfotila pár obrazů na stěně a pár výrobků z keramiky.

  Obrazy, © marbo1212

  Vyrobeno z keramiky , © marbo1212

  Hrníčky vyrobeny s keramiky , © marbo1212

  Výrobek z keramiky, © marbo1212

  Anděl výrobek z keramiky , © marbo1212

  Vešli jsme do dílny a tam jsme z hlíny mohli vyrábět, to co jsme chtěli $>. Pobyt v Zahradě 2000 se mi líbil $>. Zase jsme šli po kupě, po cestě za sebou, protože tam jezdila auta. V Jeseníku u kina jsme si dali rozchod a ve 13:00 jsme se měli zase opět všichni sejít na autobusáku. Šli jsme tady na náměstí si něco koupit na jídlo, měli jsme hlad. Tak jsem si koupila párek v rohlíku a moje kamarádky Natka, Natka a Lucka si koupily hamburger. Já si při zakusování párku v rohlíku vyfotila radnici v Jeseníku a fontánu, z které tekla voda. Pak jsme šli do Penny a koupila jsem si plechovku s melounovou příchutí $>. Pomalu jsme se vraceli zpět na autobusák. Ve 13:38 jsme jeli domů.

  Radnice v Jeseniku, © marbo1212

  Fontána, © marbo1212

  Exkurzi jsem si užila. Bylo hezké počasí, užila jsem si to a jsem ráda, že jsem si mohla i něco z keramiky vyrobit. Bylo tam spoustu krásných výrobků z keramiky, které vidíte i na fotkách. $>$>

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  marbo1212 v něm napsala:

  anavercadav Děkuji
  JáJá1 Taky děkuji

  anavercadav v něm napsala:

  Nádherný článek, nikdy bych nečekala, že někdo napíše právě o tomto městě, alespon vidím, Jeseník z pohledu někoho jiného@)->-

  konemy v něm napsala:

  Trochu mě pobavila ta plechovka s melounovou příchutí. :-D