Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Expedici Mars 2009 zahájilo 50 kosmonautů. Přidat se můžete i vy.

  vydáno  •  Škola a poznání · Jak se stát... · Vesmír
  V pátek 9. října večer byla v Betlémské kapli v Praze slavnostně odstartována již šestá expedice ke hvězdám, Expedice Mars 2009. Stalo se tak na závěrečném setkání kongresu kosmonautů, astronautů a tajkonatů. Z pódia start odpočítal patron expedice Vladimír Remek.

  Katka - jedna z účastnic simulovaného letu na Mars v roce 2007., © Radkaa

  Od pátečního večera je tedy možné se do Expedice Mars 2009 přihlásit - více na www.mars.zde.cz. Je to sice cesta pouze virtuální, ale kdo ví, třeba vás ovlivní natolik, že se jednou vydáte i do skutečného vesmíru.

  Slavnostní večer kosmonatů, astronautů a tajkonatů byl pro Dětskou tiskovou agenturu opravdu vyjímečný.

  Předseda Dětské tiskové agentury Slávek Hrzal tam totiž od sovětského kosmonauta Alexeje Leonova a československého kosmonauta Vladimíra Remka převzal bronzovou medili právě za organizování simulovaných letů dětských posádek do vesmíru.

  Alexej Leonov a Slávek Hrzal"Ocenění na světovém kogresu kosmonautů, astronatů a tajkonatů si velice vážím," řekl Slávek Hrzal. "Kdyby to šlo, rozdělil bych jí na kousky a předal je všem spoluorganizátorům, partnerům a sponzorům, kteří se na organizaci simulovaných letů do vesmíru podílejí. Patří totiž stejným dílem nám všem. Bez obětavých a spolehlivých lidí, kteří tvoří dobrou partu, by se žádná expedice nikdy neuskutečnila," dodal Hrzal.

  Medaile ASEBronzová medaile ASE je opravdu jedinečná. Jejím autorem je Alexej Leonov, který je prý i sám odlévá. V České republice ji má pouze DTA a Vladimír Remek.

  Hlavní putovní cenu ASE v pátek dostal RNDr. Boris Valníček, DrSc. Gratulujeme! A těšíme se na spolupráci při Expedici Mars 2009.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 27. října 2009 ve 21:33.
  Slečna-X v něm napsal:

  Ano.. Už vím, už se účastním.. :)

  Ano.. Už vím.. už se účastním a jsem plná elánu..  Jinak Onlinka3.. Myslím, že jsi špatně četla. Buď jsem blázen já nebo.. Soutěž je pro DĚTI, takže dospělí člověk by se mohl jenom dívat 26 http://mars.halousek.eu/pravidla7

  Příspěvek z 13. října 2009 v 19:14.
  Olinka3 v něm napsala:

  Olinka3

  Ale, nějak tomu nerozumím, ted jsem byla na jejich stránce , a může vyhrát dospělý člověk, se zkušenostmi v oblasti biologie, architektury, techniky, geologie, nebo i někdo průměrně inteligentní ?  A taky když mi ještě není 18 , ale jen 15 ? :) díky 7