Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Facebook

  vydáno  •  Informatika
  Také jste propadli této moderní sociální síti? Možná si to zatím ani neuvědomujete. Můj názor na Facebook.

  Na zeď si můžete pověsit, co chcete, ale nemá to žádný vliv., © montáž: Michal Barák, iDNES.cz

  V USA je Facebook skoro jako občanský průkaz a nemít ho, je společenská sebevražda. Mnohde se tam Facebook účet používá jako ID, takže je jeho vlastnictví doslova povinnost. Doufám, že u nás se jeho obliba tak daleko nedostane.

  Obzvláště oblíbené u mladých lidí je informovat své FB přátele o jejich společenských akcích. Ne zřídka se obyčejné pivo s přáteli projeví hned v několika zprávách. V poledne se těšíte, večer jdete a další zprávy pak přijdou po návratu ohledně průběhu této akce. Já vím, je třeba přátelům ukázat, že jste super společenští lidé, ale někdy mi to přijde dost směšné. 

  Nejhorší je, že Facebook vám při kontrole aktualizací přátel zabere jenom pár minut nebo i méně. Tento nevinný čas vám pak dovoluje kontrolu provádět pokaždé, když se dostanete k počítači připojenému k internetu. Pokud pak jste u počítače delší dobu, snadno se přistihnete, že na Facebook nakukujete každou chvíli. 

  Sečteno podtrženo, Facebook sebere nechutně velké množství času. Nechutně velké množství času? Pouhým čtením novinek přátel (a jejich psaním) opravdu vyhodíte hodně času, nicméně možná jsem použil silné slovo. Nechutně velkým množstvím se stane až tehdy, když začnete používat různé aplikace, budete vyplňovat stupidní kvízy a hrát hry, jejichž účel je jediný - zabít čas. To se jim samozřejmě díky prvkům z RPG her velmi dobře daří a člověka tato honba za ničím, jako např. ve hře Mafia Wars, začne rychle bavit. Přidejte možnost soupeřit s přáteli a člověk je lapen. 

  Z toho  vyplývá, netravte na internetu moc času...:) A spíš běžte ven s kamarády, mazlíčci nebo s rodinou :) Jestli budete trávit víc času na internetu a budete kašlat na školu, kamarádi, mazlíčci, atd.....můžete s tím mít i problémy.....

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 13. března 2015 v 15:18.
  Katerinao v něm napsala:

  Reakce na EllaCZ:

  Ale jde! Moje máma ho má na svým iPadu

  Příspěvek z 11. března 2015 ve 20:41.
  Ada30 v něm napsal:

  FB

  Já teda FB mám ale radši používám messenger.

  Příspěvek z 8. března 2015 v 17:39.
  Adelkis v něm napsala:

  Reakce na Príma-Pisalka:

  Přesně 4 kdyz tam někeří píšou osobní údaje, mají tam tisíce fotek tak to je jejich věc...
  Pravda je, že stáhnout si jejich fotku, kterou dají na fb může kdokoli. FB ty fotky může ,,zneužívat" jak někteří říkají, ale když tam ty fotky nebudou dávat, nikdo se k nim nedostane.