Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Facebook: Není tak hrozný, jak si všichni myslí

  vydáno  •  sociální sítě · informatika
  Facebook není špatná stránka, jak si všichni myslí.

  Ilustrační snímek, © Profimedia.cz

  Co si představíš pod pojmem Facebook?Jasně vím, kniha obličejů. Ale ne, teď vážně. Polovina dětí, starších lidí, ale i lidé ve středním věku si myslí, že Facebook je stránka, na které různí hackeři (čti hekři) využívají přihlášení uživatelů, aby zjistily informace, kde bydlí atd. Aby jim vykradly dům a kdo ví co ještě.

  Nechci říkat, že to není pravda, to klidně může, ale podívejte se na to jinak: 1. Facebook byl založen žáky v Americe, aby si mohly posílat např.: Když je někdo nemocný, tak mu pošlou úkol, který má udělat. 2. Později byl zneužit a uživatelé už nebyli jen žáci, ale i menší děti, dospělí lidé apod. 3. Protože 5ti leté dítě by na Facebook napsalo cokoliv klidně i to, že je právě na záchodě, povolili Facebook jen od 13-ti let. 4. Na závěr: Když si na Facebook nebudete dávat své pravé jméno, adresu atd.,logicky se k Vám nikdo nevkrade.

  A nyní zkratky na Facebook. Fb=Facebook, Cc=Čau čau, Jj=Jo jo, Nn=Ne ne Nwm=Nevím, Atd=A tak dále, Apod.=A podobně. Atd.

  Jak se zaregistrovat na Fb? 1.V Googlu nebo jiném prohlížeči napíšete Facebook nebo Fb. 2.Kliknete na: Facebook zaregistrujte se. 3.Vyplňte potřebná políčka. 4.Hotovo! Nyní si můžete upravit profilovou fotku, úvodní fotku, přidávat různé příspěvky, fotky, přidávat si přátele atd.

  Konec! Jak se Vám to líbilo? Ohodnoťte jako ve škole (1/5).

  Autorka: (10 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 13. září 2017 v 6:19.
  fyrefli v něm napsala:

  Facebook není tak špatný, záleží na tom kdo ho používá. Je určen pro lidi od 13 let a i tak s dohledem rodičů. Problémy nastávají když si účet tajně založí desetileté dítě, jako nic proti ale ani já ve svých třinácti nastavení facebooku nerozumím. Takže si nemyslím že by si správně zabezpečit účet zvládlo o tři roky mladší dítě. No, a pak se malé dítě které se snaží být cool dostane do problémů, protože bude snadným cílem pro podivná individua.

  Příspěvek z 12. září 2017 v 19:28.
  dennisvet v něm napsal:

  U nás asi jen 2 holky, včetně mě.

  Příspěvek z 12. září 2017 v 19:21.
  SVETLO v něm napsal:

  U nás ve třídě se taky najde pár lidí, kteří fb nemají :-)