Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Facebook: Není tak hrozný, jak si všichni myslí

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 13. září 2017 v 6:19.
  fyrefli v něm napsala:

  Facebook není tak špatný, záleží na tom kdo ho používá. Je určen pro lidi od 13 let a i tak s dohledem rodičů. Problémy nastávají když si účet tajně založí desetileté dítě, jako nic proti ale ani já ve svých třinácti nastavení facebooku nerozumím. Takže si nemyslím že by si správně zabezpečit účet zvládlo o tři roky mladší dítě. No, a pak se malé dítě které se snaží být cool dostane do problémů, protože bude snadným cílem pro podivná individua.

  Příspěvek z 12. září 2017 v 19:28.
  dennisvet v něm napsal:

  U nás asi jen 2 holky, včetně mě.

  Příspěvek z 12. září 2017 v 19:21.
  SVETLO v něm napsal:

  U nás ve třídě se taky najde pár lidí, kteří fb nemají :-)

  Příspěvek z 12. září 2017 v 19:16.
  dennisvet v něm napsal:

  Já jsem FB nikdy neměla a jsem na to pyšná :)

  Příspěvek z 12. září 2017 v 16:59.
  AnezkaB v něm napsala:

  Atd=A tak dále, Apod.=A podobně - to nejsou zkratky pro fcb, ale běžně používané zkratky. Vidíš je i v knihách, učebnicích... takže to není nic objevného, co by se používalo jen pro tuto stránku.
  A Facebook byl založen Markem Zuckerbergem v roce 2004 hlavně k seznámení studentů Harvardovy univerzity. Ne kvůli úkolům... Původně to bylo kvůli seznámení se mezi sebou.

  Příspěvek z 11. září 2017 v 19:45.
  Half-BloodPrincess v něm napsala:

  K těm zkratkám, většina z jich (troufla bych si říct, že všechny) se používá v normálních textech, například v učebnici. Třeba takové apod. nalézám zcela normálně v učebnici fyziky.

  Příspěvek z 2. ledna 2016 v 18:34.
  Záhadička v něm napsala:

  NEEE

  Já měla fcb a zrušily mi ho..Mohla jsem ho obnovit ale nechci... Je to kravina

  Himymka v něm napsala:

  kyberšikana

  Moje bývalá spolužačka má s facebookem VELMI špatnou zkušenost.Někdo se tam za ni vydával a psal jejím kámoškám hnusné věci.Věděl kde má třídu a říkal že zítra to bude vědět celá škola. Pak se vloupal na školní wifi a vše smazal. Nenašli ho i když jí psal nějaké hnusné věci.17

  Lord-Ash v něm napsal:

  Reakce na Kozesinka:

  Ano ale fb zakazovat... Má i dobré stránky. Ale já osobně ho moc nepoužívám je tam celkem nuda. Občas chodim na Alejku (web na kterém se právě nacháziš) nb jiné. Ale co se týče tak zvané cílené reklamy... Zdaleka to neni jen fb. A na e-mail vám furt chodí miliarda e-mailů- reklamy na různé produkty. A toto (ne nebezpečí ale že vám budou chodit tyto e-maily) se vám může na hakémkoliv fóru. Existuje tisíce programů na ukradnutí e-mailů z fór po celém internetu které využívají obchodníci, aby vám následně mohli posílat tyto maily. Protože čím víc lidí tento mail dostanou tím více se prodá nabízených produktů- logicky :)

  vali98 v něm napsal:

  Reakce na Mistr25:

  Reklamy se necílí podle IP adresy, ale podle cookies. Proto je doporučováno cookies pravidelně mazat a používat nějaký blokovač prvků 3. stran ( Ghostery ).

  Osobně bych Facebook zakázal. Je to obrovský byznys s lidským soukromím. Za pár let se budou všichni divit, co se o nich dozví veřejnost a to včetně citlivého obsahu "soukromých" zpráv. Přitom by stačilo tak málo.., přečíst si podmínky, které se odsouhlasím při registraci.

  Příspěvek z 6. listopadu 2015 v 16:00.
  Mistr25 v něm napsal:

  Reakce na chytrasova:

  Poupravím, ip adresa identifiuje router(to do čeho zapojujete počítač, když chcete internet), jednotlivé počítače pak identifikuje MAC adresa(směsice čísel a písmen)

  chytrasova v něm napsal:

  Reakce na Kozesinka:

  Jinak bych ještě dodal, že cílení reklamy využívá nejen Facebook, ale i třeba reklamy od Googlu (Google AdSense), které využívá většina stránek. Často se mi stalo, že jsem byl na nějakém (zvláště zahraničním) webu poprvé a vzápětí se mi na ostatních webech, které navštěvuji začali zobrazovat reklamy, abych se na ten web podíval znovu. Díky IP adresám (laicky řečeno: čísla která identifikují uživatele internetu) se dá vytvořit prakticky jakýkoli algoritmus pro cílení reklamy.

  Mistr25 v něm napsal:

  Reakce na zuzukrecek1:

  takhle, v podmínkách pro používání je, že ti musí být aspoň 13, nedodržením tohoto pravidla porušuješ něco k čemu jsi se zavázala při registaraci a to že čím jsou starší tim jsou rozumnější nemusí být pravda. Stačí informovanost a používání mozku, že když se s tebou chce setkat někdo koho neznáš, tak to nejdřív prodiskutuj s rodiči. A Whats app, facebook, viber i další takové aplikace také sbírají údaje o tobě, jako např. polohu.

  Příspěvek z 5. listopadu 2015 v 19:59.
  Mistr25 v něm napsal:

  Reakce na Kozesinka:

  Tý jo, takhle informovaného člověka jsem na alíkovi dlouho nepotkal

  Příspěvek z 5. listopadu 2015 v 17:30.
  zuzukrecek1 v něm napsala:

  Od 13-ti ???

  Jo je pravda,že FB má také silné stránky, ale tohle mě dostává. Mám kamarádku které je 11 a má FB asi rok. Já ho sice nemám, ale to kvůli tomu, že mi ještě není 13. Mně to ovšem nevadí protože mám např. Viber, Whats app atd. Polovině dětem ještě není 13 a už ho mají. Toto mi přijde jako hloupost. Čím jsou děti větší tím více mají rozumu.  

  TOHLE JE JEN MŮJ NÁZOR11111888

  Příspěvek z 5. listopadu 2015 v 16:30.
  Kozesinka v něm napsala:

  To není pravda.

  Samozřejmě, že fcb lze využít k získání cizích osobních údajů a následně je zneužít. Stejně jako email nebo jakoukoli jinou stránku, kam píšeš své osobní informace. A facebook je skutečně navržen k tomu, aby informace od lidí získával. Místo toho, aby byly zneužity, jsou však (alespoň podle slov provozovatelů) shromažďovány. Pak jsou využívány k cílení reklamy. Stránky mapují, na co nejčastěji klikáš, na jakém fóru, hře nebo v jakých skupinách trávíš čas, a podle toho ti vybírají reklamy, které vídáš na hlavní stránce, aniž by někdo z tvých přátel měl skupinu lajknutou. Z toho má autor a provozovatelé peníze.
  Není pravda, že by k tomuhle byl facebook zneužit. Jeho autor to tak udělal cíleně.

  předchozí 1 další