Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Facebook - vlna, která odejde

  vydáno  •  sociální sítě · internet · kamarádství
  Taky jste registrovaní na facebooku? Já ano, ale nejraději bych nebyla. Když si to shrneme, vlastně tam celé dny nic neděláte. Sedíte u počítače a klikáte na "to se mi líbí", sem tam někde napíšete komentář, a pokud patříte mezi ty, co si píší s kamarády, nenapadlo vás někdy, že si s nimi můžete popovídat někde venku na čerstvém vzduchu?

  (Ilustrační snímek), © koláž: Jiří Benák

  Až si po pár letech budete chtít vzpomenout na dětství, co byste chtěli mít ve své hlavě? Obrázek sebe, jak sedíte u počítače, nebo spousty zážitků venku s reálnými kamarády? Taky je možnost, že jste je právě na facebooku poznali a osobně je neznáte, ale jsou to potom opravdu tak dobří kamarádi, se kterými si musíte psát celý den?

  Uvědomte si, že facebook je jen další vlna, která přišla a zase odejde. Vzpomínáte na lide.cz? Taky tam každý byl, dával si tam fotky atd. A teď už tam málokdo zajde. Dřív, když jste někoho poznali, ptali jste se na adresu, potom to bylo telefonní číslo, potom skype, potom ICQ a teď je to právě váš oblíbený facebook. Co to bude dál?

  Je jasné, že tady to nekončí. Lidé vymyslí další stránky nebo programy ke komunikaci a po pár letech si na facebook nikdo ani nevzpomene.

  Poznámka redakce:

  Alík.cz také na Facebooku. Můžete si ho přidat mezi oblíbené stránky

  Alík - dětský internetDlouho jsme zvažovali, zda by se Alík měl na Facebooku objevit (správně by na něm měly být registrovány až děti, kterým je 13 let, tedy zdaleka ne všichni uživatelé Alíka). Nakonec nám do redakce přicházelo tolik žádostí o přidání mezi kamarády, že jsme se rozhodli, že bude mít také Alík svůj profil - Alík.cz.

  Není však mezi osobami, ale je mezi stránkami, které si můžete přidat mezi oblíbené. Pravidelně se tam dozvíte třeba o tom, že jsme odstartovali novou soutěž.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 250)

  Příspěvek z 17. dubna 2011 v 9:59.
  Natuš9 v něm napsal:

  Reakce na 1Ada:

  Na Alíka chodí protože chodí na FB...

  Příspěvek z 13. dubna 2011 ve 20:12.
  1Ada v něm napsala:

  Reakce na ellll:

  Souhlas.

  Příspěvek z 13. dubna 2011 ve 20:09.
  1Ada v něm napsala:

  Reakce na Zuz2234:

  Tak v tom případě proč chodíš na Alíka?!HM....Na tohle asi odpověť nemáš co?