Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Fantazii se meze nekladou

  vydáno  •  Škola
  Máte napsat slohovou práci a vaše učitelka zvolá: "Fantazii se meze nekladou!" Ale je to tak doopravdy? Myslím, že u mě vede téma Můj dům - můj hrad. Tentokrát uposlechnu pobízení naší češtinářky a budu si pořádně vymýšlet.

  Anglie, © Jana Trpišovská

  Bydlím sice v bytě, ale můžu přeci napsat o tom, jaký dům bych jednou chtěla. Dávám se do psaní. Rozepisuji se o eskalátorech, které by vedly do druhého patra, o plochých LCD televizích v každé místnosti a dopodrobna popisuji vybavení pokojů pro hosty. Nesmím zapomenout na vnitřní bazén s vířivkou a na tobogán. Samozřejmostí jsou masážní křesla s kvalitním koženým potahem. Už jsem se zmínila o vyhřívaných záchodových prkénkách?

  Myslíte, že mi dochází nápady? Naopak, napadá mě spousta vylepšení obývacího pokoje a kuchyně. Ale než na to zapomenu, měla bych se zmínit o zahradě. Ta by byla menší. Takový kilometr čtvereční by stačil. Ale pokud chci ze své věžičky, na jejíž vrchol vede provazový žebřík, vidět bludiště z živého plotu jako z Harryho Pottera 4, bude muset být větší. Kdyby bludiště nezabralo celý prostor zahrady, dám někam do rohu bílého králíka s hodinkami. Ale kde seženu Kloboučníka a Srdcovou královnu? To bude asi problém. Kdybych je nesehnala, nahradím je postavami z Matrixu.

  Na kolik řádků to mělo být? Budu muset končit, jen ještě dodám, že vše by muselo být pečlivě střeženo kamerovým systémem.

  Vida, právě nám rozdávají opravené slohové práce. To bude určitě jednička, ne-li s hvězdičkou. Konečně s očekáváním obracím svou práci a tam místo klasické jedna méně, dvojka. Co je špatně? Je tohle chyba v Matrixu?

  Učitelé zřejmě nevědí, co chtějí. Prý, že se fantazii meze nekladou. Od té doby už zase píši průměrně nezajímavé práce a dostávám jedna méně. A paní učitelka už neříká svou oblíbenou větu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 17. července v 16:28.
  Lollymaniak v něm napsala:

  Hezky popsané, já mám skvělou učitelku a tohle nikdy neudělala, ale znám lidi, co takto dopadli.

  Příspěvek z 11. května 2014 v 18:09.
  Linda-Le v něm napsala:

  To je pravda!

  Naše učitelka vůbec nemá vkus! Napíšu tam jedno méně nespisovné slovíčko a CHYBA! To nepíšu jenom já. Naše učitelka by si měla vzpomenout na Vojtěcha Steklače, který psal Pekelnou třídu. On tam psal taky nespisovná slova.

  Příspěvek z 9. května 2014 v 10:51.
  Terka-myšička v něm napsala:

  To znám

  My jsme měli za úkol popisovat nějaké naše oblíbené místo a pokud žádné nemáme, mohli jsme si ho vymyslet. Naše učitelka řekla tu samou větu, že fantazii se meze nekladou. A tak jedna moje kamarádka psala o světě, kde by nikdy neměli lidé hlad, protože tam vše bylo z jídla. Z nebe pršely chipsy, květiny byly z krémové polevy atd. Dostala také za 2. 12