Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Fenomén, který nutí děti vyběhnout ven a hýbat se: Pokémon Go

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 28. února 2019 v 18:45.
  majacos v něm napsala:

  Tak jsem po téměř třech letech znovu nainstalovala tuhle hru a každý den nachodím mezi 5-10 kilometry. Aspoň se trochu hejbu, když už doma nemám co dělat :-D Navíc mám před domem park, kde je plno pokestopů i arény :->

  Příspěvek z 16. října 2016 v 11:21.
  modraocka v něm napsala:

  Ahoj

  Ne stahujte pokem oni

  Příspěvek z 17. srpna 2016 v 9:06.
  matisek005 v něm napsal:

  Reakce na matisek005:

  OPRAVA: ťukaly a seděly

  Příspěvek z 17. srpna 2016 v 9:06.
  matisek005 v něm napsal:

  Další můj názor

  Někteří si myslí že je super že děti chodí ven. Já si to nemyslím. Podle mě stejně jenom ťukají do mobilu. To je stejné jako kdyby doma seděli a ťukali do mobilu.

  Příspěvek z 12. srpna 2016 ve 21:55.
  Sauron-mordorsky v něm napsal:

  Reakce na Alík:

  Ať už povede k dobrému, či ne, to se uvidí, takzvaně až po bitvě.

  Příspěvek z 10. srpna 2016 v 15:30.
  jesterka12 v něm napsala:

  Reakce na Amoris:

  souhlas

  Příspěvek z 10. srpna 2016 ve 14:19.
  matisek005 v něm napsal:

  Reakce na Lussy13:

  Souhlasím s tebou! 4

  Příspěvek z 10. srpna 2016 ve 13:28.
  matisek005 v něm napsal:

  Pokémoni

  Achjo Pokémoni už nejsou to co bývali. Už to není stávání ráno na Pokémony, Pokémonní kartičky a gameboy hry...

  Příspěvek z 5. srpna 2016 v 8:39.
  Amoris v něm napsala:

  Můj názor

  Já Pokémony hraji a baví mě - a to už nejsem dítě - ale k tomu nebezpečí: Na jednu stranu mají lidé pravdu, že hra může být nebezpečná, protože děti koukají do mobilu a ne na cestu a nerozhlíží se na ulicích, ale to není vina Pokémonů. takhle je nebezpečný i sám mobil, dítě může hrát cokoliv a nebude vnímat. Za to nemůže jedna hra. Chápu, že je pro lidi těžké se zamyslet, že by se měli rozhlédnout, když zrovna chytají, ale sakra, tohle je měli naučit doma, za to hra nemůže... :-)

  Příspěvek z 4. srpna 2016 ve 12:50.
  aragon123 v něm napsal:

  článek

  O tomhle za chvíli asi napíšu taky článek

  Příspěvek z 3. srpna 2016 v 16:29.
  Bookworm v něm napsala:

  Děsivé

  Ta hra je mor. Pevně doufám, že vás to všechny co nejdříve přejde. :(

  Příspěvek z 3. srpna 2016 v 9:29.
  Andrlák v něm napsala:

  Jsou lepší hry

  Já sám, mám Android 4.2. Jelly Bean, takže mi tato hra nejde stáhnout. Ale měl jsem si ji možnost vyzkoušet... Vše není takové, jak to na videích a upoutávkach vypadá. 13
  - Hra bývá někdy přetížená a nesnesitelně se seká. 12
  - U určitých telefonů, které nemají gyroskop, nefunguje zobrazení pokémona ve skutečném světě (pomocí kamery).
  Takže hra u mě neuspěla, mnohem radši si zahraji jiné hry, které jsou také v přírodě. Doporučuji Vám hru Geocaching (zde: https://www.geocaching.com ).

  Příspěvek z 2. srpna 2016 v 16:25.
  unous v něm napsala:

  Data

  Myslím, že hra je skvělým nápadem, jak vytáhnout lidi ven. Jediné, co mě trošku štve je, že to žere baterku a hromadu dat.
  K nebezpečí hry bych řekla asi tohle: to, že si nevšimnete, že kolem vás jede auto se vám může stát i když hrajete třeba klasickou honěnou. Člověk jen musí být opatrný....

  Příspěvek z 2. srpna 2016 ve 12:11.
  jitkamety v něm napsal:

  nebezpečná hra

  Souhlasím4

  Příspěvek z 1. srpna 2016 ve 20:41.
  Lussy13 v něm napsal:

  Reakce na SHINeeGirl:

  Souhlasím, podle mě je nebezpečná, mám kamarádku která to hraje a jednou šla a šla a neuvědomila si že je uprostřed cesty protože chytala pokemona a jel proti ní rozjetý kamion, naštěstí to dopadlo dobře, ale nemuselo.
  A pak taky proto, protože zjistily že už jen za hra samotná je vpodsta. vir a dřív nebo později se zařízení zaviruje a nejde s tím nic dělat a je dokázané že se zaviruje tak že prostě třeba mobil přestane poslouchat a na internetu začne hledat erotické stránky a tak a nic s tím člověk už neudělá.
  Dokonce se teď vyšetřuje jestli tk náhodou nevytvořily nějací lidi záměrně.

  A to že jsou děcka venku není řešení, nejen že je to nebezpečné a může se něco stát ale stejně pořád čumí do displeje a niči si oči a všechno takže to opravdu není řešení.
  A já nevidím důvod proč by měli lidi chodit ven jen kvůli nějakým pokémonům a nejít ven prostě jen tak na procházku nebo ua kamarády.

  A už vůbec nechápu proč když dřív když jsem třeba chtěla měnit karty nebo si třeba zahrát, tak nikdo nechtěl a jen se mi smáli že je to pro malý decka a je to trapný a tak a když byli v televizi ty seriály tak taky se na to nikdo nedíval a najednou to chtějí všichni a je to cool ale hlavně že před tím ne, podle mě jsou mnohem lepší karty než nějaká aplikace.

  Já na té aplikaci nic nevidím a nemám důvod si to stahovat a ani nestáhnu.
  Vím že mi budete tady v komentářích nadávat a odsuzovat mě ale mě je to jedno a tím že mi budete nadávat se jen víc snížíte a já se vám stejně za to budu jen smát, takže si říkejte co chcete a hrajte si to ale až se vám něco stane nebo se vám mobil zaviruje nestěžujte si.
  Nechci tím ale nikoho urazit, jen mám svůj názor.

  Alík v něm napsal:

  Holky, trochu nadhledu...

  Ano, je potřeba nepřestávat myslet. Je pravda, že ve městech, kde jsou Pokémoni téměř všude, je opravdu dřina odtrhnout oči od displaye. Nacvičit si základní pravidla a pouštět se do hraní jen v bezpečných lokalitách hřišť a parků, areálů a podobně.  Kdo bude chtít hledat negativa, najde jich spousty 16 Ale hrát se dá i na tůře, na venkově, kdekoliv. Jen v lese se nám dosud nepodařilo najít ani ťuk... Ale holky, ten zázrak...  Děti, které dosud vysedávaly doma u televizorů a pošítačů, najednou běhají venku! To je něco dosud nevídaného..4 Pokud touto neřestí netrpíte, gratuluji vám. Skvělé, že si umíte pěkně plnit svůj život lepšími zážitky.  Vaše argumenty beru, ale dál trvám na svém: Pokémon Go je vážně moc fajn hra 16  S těmi kamarády s vámi nesouhlasím. Vidím kolem sebe smečky dětí, které se svolávají na společná pátrání a výlety. Baví se děti i dospělí.  Zneužít se dá každá myšlenka a aktivita. Zneužití není chybou hry, ale chybou charakterů  hráčů. Nenutím vás hru zkoušet, není nutné. Ale neodsuzujte a nekritizujte, aniž byste věděli, o čem hra je. Stále tu jsou články o tom, jak je každý z vás jiný, jak trpí odsudky ostatních za nějakou svou zvláštnost. Přemýšlejte, zda právě teď neděláte samy totéž. Odsuzujete a kritizujete někoho kvůli něčemu, čemu třeba jen nerozumíte.  Nemusíte chápat, co ostatní na hře baví. Stačí ji nehrát. Věřím, že sami hráči vás nijak neomezují, to není cílem hry. Že se chovají zláštně? Ano, možná. Je to důvod k odsouzení? To snad ne...

  Ano, bezpečnost při hře je důležitá. Věřím, že i sami tvůrci se zamyslí nad umístěními některých Pokémonů a míst, kde by být neměli. Ale sama myšlenka i provedení je skvělé. A tvůrci si zaslouží úctu i obdiv nad tím, jak skvělý nápad realizovali a jak masově se jim podařilo najít něco, co lidem udělalo radost. A pokud o něj stojí, zaslouží si i komerční úspěch. Pěkné prázdniny všem 10

  viky290 v něm napsala:

  Reakce na SHINeeGirl:

  Jojo slouhlasím 467

  Příspěvek z 31. července 2016 v 9:03.
  Spirit006 v něm napsala:

  Nikdy

  Asi si všichni říkaj, že tomuhle fenoménu nikdo neodolá, ale já vzhledem k tomu, nemám v mobilu místo a NEMÁM ABSOLUTNÍ ZÁJEM si to stahovat 111
  To se radši budu koukat hezky doma u kompu na youtubera PrimetimePokemon a budu si prohlížet karty než tohle... a s tím, že je to nebezpečná hra, souhlasím. A může (může ale nemusí) se v tom objevit i vir...

  SHINeeGirl v něm napsala:

  Reakce na SHINeeGirl:

  Navíc to hrajou hlavně děti! A ty na riziko fakt nekoukají!

  SHINeeGirl v něm napsala:

  Reakce na jesterka12:

  jesterka12
  1) Jasně hru si zahrát na chvíli může ale promiň já se kolem sebe koukám a vidím jak všichni čučí do mobilu, vidím to ve škole, venku, všude, takže jsem to myslela obecně. Ovšem se najdou i jedinci kteří takoví nejsou ;)

  2) neřekla bych že to přímo není chyba hry, když hra zaujme až tak že nedokáže někdo odtrhnout oči do mobilu tak.. :D

  jesterka12 v něm napsala:

  Reakce na SHINeeGirl:

  :D
  1.- když se někdo nudí, hru si může zahrát ne? Jen tak, na chvíli, pro zábavu,! a hned to neznamená že se pořád kouká do displeje!...

  2.- je to super hra a jestli kvůli tomu někdo skončil v nemocnici, je to jeho chyba, ne té hry.. Má dávat pozor a dbát na riziko!

  MorellTM v něm napsal:

  Reakce na SHINeeGirl:

  Ač hra je nápaditá, souhlasím, že je nebezpečná, protože člověk více kouká na displej, než na okolí a to opravdu může stát i život.111 Navíc dostane sice děti ven, to jo, ale do měst, protože tam je více lidí, tedy i pokemonů... a také aut, která je můžou přejet, místo aby je lákala do lesů a hor, do přírody.

  šťěnátko2015 v něm napsala:

  Reakce na SHINeeGirl:

  Taky souhlasim sama tu hru nehraju radsi jdu na prochazku se psem nebo jdu ven s kamaradkou.

  danulika10 v něm napsala:

  Reakce na SHINeeGirl:

  souhlasím

  Příspěvek z 30. července 2016 v 8:16.
  SHINeeGirl v něm napsala:

  Nebezpečná hra

  Podle mě je ta hra nebezpečná a vím že se mnou hodně lidí bude nesouhlasit. Ale vemte si kolik lidí už kvůli té hře skončilo v nemocnici.
  Nejsem zastáncem téhle hry ale ani nejsem proti. Je fajn že vytáhne děti ven na čerstvý vzduch když se nezvládnou zabavit jinak a pořád musejí koukat jen do displayie, ale na druhou stranu by to občas chtělo zvednou hlavu a podívat se kolem sebe.
  Kamarádku kvůli té pitomé hře málem srazilo auto. A to nemluvím o těch, které srazilo doopravdy.
  Taky mi přijde že takhle hra docela kazí pověst pokemonům...
  Radši by se měli všichni zamyslet nad tím, jestli není lepší vytáhnout zadek ven a jít si hledat kamarády, místo hraní těchle her...

  předchozí 1 další