Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Film Mazel a tajemství lesa – recenze

  vydáno  •  filmy · mediální partner

  Film Mazel a tajemství lesa vám poodhalí taje a kouzla lesa, ve kterém děti ze skautského oddílu tráví své letní prázdniny. Přijďte se na to podívat od 8. července do kin.

  Fotka z filmu Mazel a tajemství lesa, © Petr Oukropec

  V lese je víc živo, než si myslíme. Pokud zakopnete o kořen nebo na vás spadne šiška, není to náhoda a není to ani hravá veverka. Jsou to oni a ukazují, kdo je v lese doma,“ říká režisér.

  Film s napjatou a příjemnou atmosférou doprovází např. animace týmu animátorů nebo hudba od André Feldhause a Carstena Rockera.

  Film si užije celá rodina. Ukazuje děj skautského oddílu, který jel na letní prázdniny do lesa.

  Děj filmu

  Jeden ze skautů Martin na tábor nechtěl, protože ho nebaví trávit čas v přírodě. Mnohem radši si hraje na telefonu, který si nakonec i přes zákaz s sebou vzal. Jedna holka si s sebou místo telefonu vzala knížku o kouzelných bytostech lesa, protože věřila, že v lese existují. Ale Martin při noční hlídce odhalil zrovna tyto kouzelné bytosti. Původně se jich bál a bojoval s nimi, ale vždy to shodou okolností zavinilo nějaké trapasy.

  Martin u táboráku, © Petr Oukropec

  Větvík z filmu Mazel a tajemství lesa, © Petr Oukropec

  Trávový mužík, © Petr Oukropec

  Poté ale zjistil, že ty bytosti jsou hodné. Rozhodl se, že jejich magických schopností využije a dohodl se s nimi, že mu budou pomáhat při týmových hrách a on jim na oplátku dá věci, které chtějí, ale pak se vše otočilo. Do lesa přišli lidé, kteří měli v plánu těžit v lese stromy a nerosty. Tentokrát potřebovaly bytosti pomoc od Martina.

  Mazel a Liška, © Petr Oukropec

  Přetahovaná, © Petr Oukropec

  Povedlo se, aby dobro zvítězilo nad zlem? To a mnohem více se dozvíte ve filmu!

  Recenze

  Film byl velmi zajímavý a napínavý, dokáže oslovit jak mladší diváky, tak i jejich rodiče. Místy se v něm objevují animace a podle mě jsou tyto animace, i zpracování filmu (zvlášť na český film), naprosto úžasné.

  Herci na svůj věk skvěle hráli své postavy a líbí se mi, že scénář neobsahuje nějaké přehnané stereotypy a filmu se skutečně nedá nic vytknout. Film bral i důraz na ty nejmenší detaily a obecně si myslím, že se povedl.

  Já bych film doporučil všem věkovým kategoriím, protože si v něm každý najde to svoje.

  Já doufám, že si ho stejně užijete i vy! Už od 8. července se na něj můžete podívat v kinech a do diskuze napsat, jestli se líbil i vám.

  Související Alíkovina:

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  JáJá1 v něm napsal:

  5 tlapek

  KrálíčekSušenka v něm napsala:

  Dávám 5 tlapek, lépe bych nenapsala :-)

  sophIe2008 v něm napsala:

  Super popsané!ok Hned jak vyjde v kinech tak se na něj kouknu!>X<- Pět tlapek.