Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Film Metráček

  vydáno  •  filmy

  Tento film se mi tak líbil, že jsem se rozhodla o něm napsat článek.
  Věřím, že se na něj po přečtení mého článku podíváte a bude se vám také líbit.

  Metráček i v audioknize , © Vysvobozená

  Jde o film, který byl natočen v roce 1971 režisérem Josefem Pinkavou podle knihy stejného názvu od spisovatele Stanislava Rudolfa. Film je ještě černobílý, ale to vůbec nevadí.

  Informace o Stanislavu Rudolfovi
  Tento spisovatel, který napsal knihu Metráček, se narodil 16. února 1932 v Jičíně (Čechy). Mezi jeho úspěšné knihy patří „Pusinky“, „Kopretiny pro zámeckou paní“ nebo „Myš dobré naděje“.

  Děj příběhu
  Filmový příběh vypráví o třináctileté dívce Jitce, která má talent ve vybíjené, skvěle hází míčem a má v rukách sílu. Jednou bude chtít pan tělocvikář po dívkách, aby si zahrály vybíjenou, protože potřebuje sehnat holky na turnaj, který se bude konat. Jitka vybíjenou zahraje výborně a bude moct jet na turnaj. Pan učitel mimochodem potřebuje dát dívkám dresy, bohužel dá Jitce malý. Dostane jiný, tentokrát už vhodný.

  V den turnaje odjíždějí autobusem. Bude se jim tam dařit a přijdou se i podívat žáci ze školy, kde se hraje vybíjená. Jitky si všimne jeden kluk, který řekne „Hele, to je ale metráček!“. Poté si jí začne všímat o mnohem více, až se mu začne líbit.

  Turnaj vyhrají a dostanou velký skleněný pohár. Slečny se po vyhraných zápasech převlečou a jdou to oslavit společně s tělocvikářem do baru, kde se pohár naplní džusem. Ale Jitka to zmešká, protože se zdržela při převlékání. Ví ale jednu informaci, že jejich autobus jede v šest hodin. Jitka se už chystá odejít, ale před školou ji čeká kluk, který jí nenápadně nadával. Poté, co je Jitka hotová, se setkají a budou si navzájem povídat o sobě různé informace, až se dozví, že ten kluk se jmenuje Jan. Honza se zeptá, jestli by nechtěla chodit do atletického klubu, kam chodí on. Jitka se může zkusit zaměřit hlavně na vrhání. Hrdinka neodmítne a bude sportovat.

  Jitka a Honza, © Filmový přehled

  Jitka Pažoutová., © Filmový přehled

  Jak se mi film líbil
  Film byl pro mě strašně zajímavý, příběh Jitky mi připomínal můj sportovní život. Rozhodně mi nevadilo, že je černobílý, ba naopak, líbil se mi, protože dnes se převážná část televizních pořadů vysílá barevně. Taky mi vyhovovala sportovní tématika.

  Malé pochybnosti o tomto filmu
  Naopak mi chybělo, aby se na konci rozvíjel ještě dále příběh, jak se Honza s Jitkou dají opět dohromady. Samozřejmě vám to nebudu psát celé, od toho je samotný film. ;-)

  Na konec
  Přes jednu malou chybu vám ho musím i tak doporučit. Pro ty, kteří tento film ještě neviděli, určitě ho musíte vidět.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 21. října 2020 ve 21:17.
  Míca_skaut v něm napsala:

  No tak jako Já ale Já nesportuju...

  Příspěvek z 11. dubna 2020 v 17:43.
  verbum v něm napsal:

  Darkness můžeš i mne prosím a děkuji

  Příspěvek z 11. dubna 2020 v 11:10.
  Matisek v něm napsal:

  darkness: Pošleš odkaz mně, prosím? Zrovna jsem dostal čtečku, takže bych ji k tomu využil. :-D