Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Film VS. Kniha

  vydáno

  Přeji všem krásný červnový večer! Myslím, že bych vás měla obeznámit s tím, o čem tento příspěvek bude. Samozřejmě, že budou spíše králíci létat a točit se dokola při kladení jejich vajec ve tvaru hvězd, než se mi někdy bude víc líbit film oproti knize. Tento článek píšu spíše pod záminkou ukázat, o kolik je toho v knize více, a přimět tak někoho, kdo Harryho Pottera pouze viděl, i k přečtení.

  Z filmu Harry Potter a princ dvojí krve, © Warner Bros.

  Když si položím otázku, co mi ve fimech chybí nejvíce, objevím čtyři odpovědi. Zaprvé je to asi nejvtipnější moment - když si Harry v prvním díle přivstal, aby zastihl pošťáka, a šlápl strýci Vernonovi na obličej. Směju se ještě teď a to jsem první díl četla alespoň desetkrát! Dál je to samozřejmě Protiva - bradavické strašidlo, které miluje štvaní Filche, žáků i učitelů. Určitě mi chybí i SPOŽÚS (Společnost Pro Ochranu Životní a Občanské Úrovně Skřítků). A není to žádný spožůs, nýbrž es-pé-o-žet-ú-es, my víme, Hermiono. A začtvrté se na mém seznamu umístili lékouzelníci a celkově návštěva v Nemocnici svatého Munga, kde potkali Lockharta i Nevillovy rodiče.

  Jako další musím zmínit charaktery postav. Nejrozdílnější mi připadá samotný Harry, Brumbál a Ginny. Začněme s hlavní postavou.
  Zatímco v knize je Harry cholerický, výbušný, rozmazlený a nevychovaný spratek, který Ronovi závidí prefektský odznak, protože „on toho přece udělal víc než Ron s Hermionou dohromady“, ve filmu se dá přetrpět. Tímto se omlouvám všem, kteří mají Harryho rádi, ale podle mě je z Golden tria jediná schopná Hermiona.
  Záhadný ředitel Bradavic Albus Percival Wulfric Brian Brumbál se zase ve filmu chová kapku nepříčetně. Když Harryho vybral Ohnivý pohár, málem ho uškrtil, zatímco v knize se jen klidně zeptal.

  Nakonec Ginny - ve filmu naprosto nevýrazná osoba. Uznávám, že v prvních dílech se takto chová i v knihách, ale postupně se z ní stává sebevědomá žena. Na filmové Ginny mi zkrátka chybí trocha rebelie, kvůli které mám tu knižní tolik ráda.
  A potom samozřejmě vzhled postav. Voldemort má mít červené oči, ne šedé. Harry i jeho matka zase zelené a přitom jsou oči obou jiné. Největší legrace je, když Potterovi všichni říkají, že má matčiny oči. Ano Harry, je jedno, že se vůbec nepodobají, ale prostě to tak je!

  Článek naleznete také na mém blogu: svetjedneknihomolky.blogspot.cz/
  Tam jsou i další podobné články ohledně knih a fandomů.

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 18. března 2018 v 11:18.
  Natyna1003 v něm napsala:

  No teď už mám radši knihy. Nejradši mám z knih Fénixův řád a z filmů Relikvie smrti část 2. Nejradši mám Ginny a s Harrym určitě souhlasím. Mně třeba chybělo ve filmu že tam ani neukázali že Ron a Hermiona jsou prefekti, jak skládali NKÚ a Harry tam vyčaroval patrona, nebo třeba ve filmu dali že BA napráskala Cho ale v knize BA napráskala Marietta, samozřejmě mi chyběl Protiva, SPOŽŮS, domácí skřítka Winky, vlastně i Dobby ten byl v knížkách docela dost ale ve filmech jen v druhém a předposledním díle (Relikvie smrti část 1). Taky mi docela chyběl Charlie Weasley, Ludo Pytloun a tak no.... Prostě radši knihy.$>

  Příspěvek z 23. února 2018 v 16:16.
  Mojemiminko v něm napsala:

  Ja mám radšej filmy ale keď sa nudím tak si niečo prečítam

  Příspěvek z 22. února 2018 v 19:06.
  chvojkovamatylda v něm napsala:

  Máš naprostou pravdu ve filmu toho chybí hodně