Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Fimík a jeho dobrodružství

  vydáno  •  Povídky

  Článek vás zavede do příběhu malého kluka Fimíka a jeho rodiny. Přečtete si, jak cestují do světa Sluncí a zažijí spoustu dobrodružství – hledáním svého dědečka, o kterém se dozvěděli, že tam bydlí, ale jestli je to pravda, tak to nevědí, a taky třeba s cizí rodinou na obědě.

  Fimík a jeho dobrodružství , © Vysa318

  Ještě vám řeknu, že téma článku mělo být nová slova v češtině. Já to malinko nepochopila, takže jsem tam dala jen novější, jinak někteří měli i slova jako omg, lol, … Tato slova budete mít tučně zvýrazněna, ale teď už si užijte článek. A pak mi můžete napsat do diskuze, zda si myslíte, že jsem téma splnila.

  To byla noc. Fimík byl celý zpocený a vylekaný. Začal brečet a ječet. Fimík byl ještě malý, a tak nic moc nechápal. Svým brekem vylekal maminku, a i dokonce tatínka, který se nikdy v noci neprobudil. Maminka přiběhla za Fimem, ale Fim pořád spal. Mamince to připadalo divné, „asi se mu něco zdálo,“ řekla si a šla si lehnout vedle tatínka.

  Fimík a jeho rodina bydleli ve velké houbě, kde nešel slyšet zvuk z venku, takže neslyšeli ani že už je ráno. Jednou si tato rodina Dajmarových řekla, že by mohli jet na procházku. Fimík souhlasil, a tak se rozhodli, že pojedou do světa Sluncí. Svět Sluncí se tak jmenoval, protože neměl jen jedno slunce, jak jsme zvyklí, ale měli tam slunce v každé vesnici. Svět Sluncí byl od světa Hub dost daleko, a tak se tam museli vydat brmbrmkárou.

  Brmbrmkrára byla dost rychlá, aby se stihli do světa Sluncí dostat do večera. Ve světě, kam měli namířeno, prý bydlel Fimíkův dědeček, ale oni ho nikdy neviděli. Proto nevěděli, zda je to pravda, nebo ne. Jakmile dorazili podle navigace na místo, tak vystoupili z brmbrmkáry a Fimík se hned rozhlédl a zakřičel: „Jé, tu je to ale hezké!“ Maminka ho napomenula, aby nekřičel. Fim se na ni zamračil a naštvaně přikývnul. Tatínek se kouknul na Fima a maminku, protože za ním bylo dětské hřiště. Fimík chvíli nechápal, ale pak najednou, jak se podíval důkladněji, zahlédl hřiště. „Hřiště!“ zvolal. Maminka a tatínek se zasmáli, a protože věděli, že se na ně dívá, jestli tam může jít, tak mu hned souhlasně odpověděli, že může.

  Sluneční svět byl o dost vyspělejší než Houbový. Lidé tam místo toho, aby chodili po ulicích, létali na dronech. To lidé z jejich světa neznali, ale přišlo jim to jako zajímavá forma přepravy. Jediné, co znali a oni ne, byla navigace. To absolutně netušili, co je, ale Rekin a Dajn, tedy Fimíkovi rodiče, jim vysvětlili, jak to funguje. A jak jim to vysvětlili, tak oni zase na oplátku pozvali rodinu Dajmarových na oběd, aby jim vysvětlili, co to je internet a Wifi.

  Tato slova opravdu neznali a přišla jim směšná, ale když jim Tom s Agátou vysvětlili, k čemu to je, tak si řekli, že je to super věc. Hned se zeptali, kde to seženou. Po zjištění, že nemají stejné mince, poprosili Toma a Agátu o výměnu navigace za jejich mince. Tom a Agáta souhlasili. Jakmile si internet a Wifi zařídili, tak už museli jet zase opodál a hledat jejich dědečka.

  Jenže jak už byli v půlce cesty, tak si uvědomili, že navigaci dali Tomovi a Agátě, takže vlastně nevědí, kde jsou a jestli vůbec jedou správným směrem, ale protože už ani nevěděli, odkud přijeli, tak jeli podle sebe. Tatínek se pořád točil dokola. Fimíka už to unavilo, a tak usnul. Ráno se probudil a už byl doma. „Jak to?“ zeptal se maminky, která čekala v autě, až se probudí. Tatínek už byl uvnitř a hledal nějaké vyvýšené místo pro Wifi, jak mu radila Agáta. Koupili teda router, který byl potřeba k Wifi, ale pořád nerozuměli, jak funguje.

  Tom se také zmínil o nějakém chytrém zařízení, kterému se říká dotykový mobil. Tak tuto věc už nechápali vůbec. Kladli si pořád jednu a tu samou otázku dokola: „Jak může taková věc umět tolik věcí?“ Dajn ale přišel na to, jak funguje router. Rychle utíkal za Rekin, aby jí to vysvětlil. Poté, co jí to vysvětlil, se Rekin zasmála. „A ty jsi neposlouchal Toma?“ řekla se smíchem. Tatínek se na ni nechápavě kouknul. „Tom říkal, že router je k tomu, abys mohl mít internet v dotykovém mobilu nebo v nějakém notebooku, a ten nemáš. Je nám tedy k ničemu.“

  Tatínek se na ni smutně podíval a odešel dovnitř. Maminka šla za ním a Fim si hrál venku. Rekin Dajna uklidnila a řekla, že by si mohli jeden takový dotykový mobil pořídit. Tatínek se pousmál, ale řekl: „Jenže to jde koupit jen ve Slunečním světě.“ Fimík to uslyšel a zavolal: “Viděl jsem něco takového v Malichonicích na skládce.“ Jak to uslyšeli, tak rychle vzali brmbrmkáru a vyjeli.

  Jsou na místě. Fimík vyběhne z brmbrmkáry, aby doběhl pro dotykový mobil. „Hned jsem zpátky,“ řekl. A opravdu. Během mžiku byl zpět a v ruce držel nějakou věc, které říkali dotykový mobil. Tatínek se zamračil. Věcička nevypadala tak, jak nám ukazovala Agáta“. Fimík řekl, že jich je mnoho druhů, různé barvy a mnoho motivů. Jakmile dojeli domů, tak ho vyzkoušeli. „A hele, funguje!“

  Článek jsem psala do soutěže v březnu. A protože bylo napsáno, že nesmí být nikde sdílený před vyhlášením, ale jedině až po vyhlášení, tak jsem se rozhodla ho sdílet až po vyhlášení. Bohužel jsem nevyhrála, ale to nevadí, zúčastnila jsem se, a to je pro mě nejdůležitější. Tento článek vám zde předám a snad se vám bude líbit. Článek je malinko nedomyšlený, ale berte to prosím s nadhledem.

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 21. října v 17:21.
  Vysa318 v něm napsala:

  Děkuji. Já jsem ráda za každé hodnocení :-)

  Příspěvek z 21. října v 11:55.
  Alpina v něm napsal:

  Já dám asi čtyři tlapičky! Ale moc se mi líbí namalovaný obrázek… :)

  Příspěvek z 20. října ve 20:25.
  Vysa318 v něm napsala:

  Děkuji :-) jsem ráda že se alespoň někomu líbí.