Alíkovina

Finále Zlatého oříšku - 1. 1. 2008

vydáno
Zlatý oříšek není třeba představovat, protože ho z Alíka dobře znáte. Jako každý rok i letos se vám na Nový rok představí 30 nominovaných dětí Zlatého oříšku, soutěže pro mimořádně nadané a šikovné děti od 6 do 14 let. Své schopnosti a umění předvedou ve finálovém pořadu Zlatý oříšek 2007, který bude tradičně vysílán v České televizi 1. 1. 2008 od 11 hodin dopoledne na prvním programu.

Takhle vypadá z blízka cena pro vítěze soutěže., © Alík

V závěru pořadu bude slavnostně vyhlášeno 10 vítězů, kteří obdrží sošku - Zlatý oříšek 2007 a šek na 10 000 Kč.

Do soutěže se hlásí děti, které jsou úspěšné v nejrůznějších oborech a tak jsou také zastoupeny i mezi třiceti nominovanými. Jsou tu umělecké obory, např. klavír, kytara, zobcová flétna, soutěží se ve zpěvu, klasickém tanci, i moderně pojatém akrobatickém tanci, nebo disco- tanci. Další uměleckou disciplínou je např. kreslení, animovaný film, literární tvorba, divadlo, nebo muzikál.

Ze sportu je to řada odvětví, jako plavání, jezdectví, bikros, biketrial, minigolf, motokros a skoky do vody.

Zlatý oříšek je unikátní právě v tom, že dává možnost soutěžit v nejrůznějších oborech. Proto jsou mezi soutěžícími i děti, které jsou aktivní a úspěšné v dalších činnostech, jako je chovatelství, ekologie, šprtec – neboli billiard hokej, mažoretky, filatelie, elektronika, znalosti o MDH, paleontologie, logika a další.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!