Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Fish Fillets – můj názor

  vydáno  •  Počítače a počítačové hry

  Před dlouhou dobou jsem objevil hru Fish Fillets, kde dvě malé rybičky pohnou i skálou. To asi přeháním, ale je to skvělá plošinovka, a jaké jsou moje dojmy z této hry? Tak to naleznete v mém článku...

  Fish Fillets-level 3, © Rejpr

  Vítejte u mé první Alíkoviny o hře Fish Fillets.
  Hra by měla fungovat na těchto zařízeních: Microsoft Windows, Android, Linux, Mac OS, PlayStation Portable, BeOS, AmigaOS, GP2X Wiz, OS/2 (Zdroj:Wikipedie)

  Na tuto hru jsem narazil asi před rokem, a hned mě zaujala. Hru vydalo v roce 1997 studio Altar Games, které zaniklo v roce 2010. Hra se odehrává se pod vodou. Ve hře jsou dvě rybky, jedna velká modrá a jedna malá oranžová. Modrá ryba vším posune, ale zato ta oranžová se všude vejde. Ve hře musíte procházet místnostmi, ale není to jen tak! V místnostech na váš čekají všelijaké pasti. Mně osobně se povedlo dostat asi jenom do 6. levelu :-D.

  Jen málo lidí dokáže tuto hru dohrát až do konce. V roce 2007 byl vydán druhý díl této hry. V prvním levelu vás čeká poměrně hezký úvod, ve kterém vás hra provede začátky. V druhém levelu vás hra naučí její fyzikální vlastnosti. A ve třetím levelu se konečně jde na to! Vypadá to snadně, ale dejte si pozor, tato hra má pro vás spoustu překvapení, takže se máte na co těšit! A potom to je těžší a těžší. Musíte používat obě dvě a spolupracovat mezi nimi. Máte k dispozici i aktivní ovládací panel, ve kterém vidíte, jaká z rybek je právě aktivni, a to se hodí. V roce 2004 byly uvolněné zdrojové kódy této hry, takže se parta lidí domluvila a naportovala hru Fish Fillets, na obrovské množství zařízení. Bohužel někdy kolem roku 2008 se vývoj této verze zastavil :-(, port se nazýval Fish Fillets-Next Generation.

  A nejlepší zpráva, hra je zdarma!
  Můžete si ji stáhnout třeba tady.
  Na Windows 10 funguje bez problémů :-);-) Pokračování Fish Fillets 2 si můžete na Steamu koupit aktuálně za 4,99 Eur. Nebo na Alíkovi, za kačky.
  Určitě ji doporučím všem, kdo se nebojí přemýšlet.

  Díky za přečtení.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 5. prosince 2020 v 19:25.
  rapper454 v něm napsal:

  Tak jsem našel port na Android.
  A super :-)

  Příspěvek z 5. září 2020 v 7:23.
  _Anar_ v něm napsala:

  A co teprv ty úžasné dialogy mezi rybičkami a ostatní dialogy, důvod, proč se potopila Atlantida nebo záhada Bermudského trojúhelníku je taky pecka :)

  Příspěvek z 4. září 2020 ve 13:09.
  Kubik111 v něm napsal:

  moc hezký článek, :-)ok hra je pěkná!