Alíkovina

Florbal

vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny
Ahojky, jsem sice holka, ale proč by holky nemohly hrát taky florbal? Florbal je super hra.

Florbal je kolektivní sport, kde je spojen hokej s fotbalem. Existuje i velice podobný sport a tím je pozemní hokej. Jde o to, že hráči mají výstroj jako hokejisté ale hrají v hale a nemají florbalový míček a hlavně mají speciální hokejky. Ale to jsem odbočila. Ve florbale jde o to, že si nahráváte mezi sebou taky malý míček, který má v sobě takové dírky. Nevím sice, proč má ty dírky, ale to snad nevadí.

Ve florbale máte také speciální „hokejku“. Ona to totiž hokejka není, je to florbalová hůl, neboli florbalka. Proč se florbal jmenuje florbal, to je lehké, je to odvozeno od dvou anglických slov: Floor - podlaha (zem), ball-balon (míč). Florbal je v angličtině totiž: floorball.

Takže doufám, že se vám má inspirace líbila a zase někdy papa.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 30. října 2016 v 1:33.
Mtjljn v něm napsal:

Skoukni me

Můžeš me najít na YouTube jako Matěj-Mtjljn

Příspěvek z 30. října 2016 v 1:32.
Mtjljn v něm napsal:

Dírky v míčku

Míček ma dírky aby byl co nejlechci a měkký (ale ne moc) a malé zářezy v něm jsou kvůli rotaci a výborné backhandové střele.🤔

Příspěvek z 30. října 2016 v 1:29.
Mtjljn v něm napsal:

Taky hraju

Floorball hraju již 6 rokem ale teprve 1 rok jsem pro goalman i hráč (zatím nejlepší vůbec na Chodově (club))pokud jsi z Prahy a hledat lepší úroveň můžeš se přidat či pouze vyzkouset trénink ,je tam 14 holek a 47kluku.😅