Alíkovina

Florbal se pro mne stal nejlepším sportem na světě

vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny
Hraju florbal od šesti let a je to moje nejoblíbenější činnost. Vím, že je pořád ze sportů nejoblíbenější fotbal. Mým snem je, aby na prvním místě byl právě ten skvělý sport, co se hraje na hřišti 40 x 20 metrů s hokejkou a míčkem.

(Ilustrační snímek), © Lukáš Bíba

Když jsem byla na prvním tréninku, říkala jsem si: “To je nuda!“ Ale časem, když jsme vyhrávali turnaje a obsazovali první místa, jsem si uvědomila, jak skvělý florbal vlastně je.

Potom jsem se naučila hrát a v každém zápase jsem dávala góly. Trenéři mě řadili mezi ty zkušenější a mě florbal začal strašně bavit. Teď, když už jsem ve vyšší kategorii, máme (kromě prázdnin) turnaj minimálně jednou do měsíce a většinou můj tým vyhraje.

Podle mě je florbal prostě skvělý sport a chtěla bych, aby florbalistů a florbalistek pořád přibývalo. Lepší než sedět u počítače a hrát hry je jít na trénink, být v partě a sportovat. 

Něco o florbale

I když se říká, že florbal vznikl ve Švédsku, není to pravda. Původě vznikl v USA. Hraje se na hřišti o rozměrech 40 x 20 metrů s děravým míčkem a hokejkou, která má děravou čepel. Říká se jí florbalová hůl, nebo florbalka.

Cílem hry je nastřílet do brány soupeře co nejvíc gólů a naopak jich dostat co nejméně. Brankář hokejku nemá.

A jestli tenhle sport nehrajete, aspoň ho zkuste.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!