Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Florbalem jsem dlouho opovrhovala

  vydáno  •  Sport · Kamarádství
  Florbal - hodně silná droga. Pokud do něj spadneš, už nevylezeš znova. Tak se to zpívá v jedné písničce. Nechápala jsem. Jak může někoho až tak sport brát? Znala jsem pár florbalistů a je pravda, že do toho byli opravdu zažraní. Brácha hrál hokej - ten jsem strašně milovala. Ale florbal? Tím jsem opovrhovala.

  Florbalistka extraligové Olomouce Linda Horáková (vlevo)., © MAFRA

  Jednou mě ale kámoši ze třídy dokopali na jejich trénink. Zalíbilo se mi to. Měla jsem konečně pro něco nadšení. Byla jsem strašně natěšená, až to zkusím. Doma jsem hned zkusila ukecávat a rodiče povolili. Florbal. Já budu hrát florbal! Cítila jsem se jako hvězda. Vždyť florbalisty zná u nás každý. První trénink a já se nemohla dočkat. Ostatní se mi smáli - Barbienka bude hrát florbal. Ignorovala jsem to.

  Spousta lidí mě odsuzovala, že to hraju jenom kvůli klukům, že chci zaujmout. To nebyla vůbec pravda. Florbal mě zajímal víc, než jsem předpokládala. Bylo to něco úžasného. Když jsem byla na tréninku, byla jsem jak v euforii. A už jsem pochopila, že je to opravdu silná droga. Je to nejúžasnější sport, který jsem prozatím dělala.

  Takže děkuji, kluci, a ostatním doporučuji zkusit. Florbalisti jsou teď moje druhá rodina. Už jsem jedině číslo 94.

  Florbal

  Florbal je kolektivní halový sport podobný pozemnímu hokeji. Hraje se na hřišti o rozměrech 40×20 metrů s lehkým dutým plastovým míčkem. Při standardní herní situaci je z každého týmu na hřišti v jeden moment pět hráčů v poli a jeden brankář. Hráči mají speciální florbalové hole a snaží se vstřelit protivníkovi gól. Brankáři hokejku nemají.

  Více informací najdete v internetové encyklopedii Wikipedie

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (28)

  Příspěvek z 29. října 2011 ve 23:15.
  pokemon33 v něm napsal:

  Hraju to.

  Je to super sport.264

  Příspěvek z 29. srpna 2011 ve 20:55.
  mišus v něm napsala:

  jako droga?

  nene....droga to není....to je něco daleko  návykovějšího :) je strašně chytlavý, spálí se spoustu kalorií a pocit z vítězství je to nejskvělejší,co znám :) Florbalu zdar ! :)

  Příspěvek z 8. srpna 2011 ve 20:19.
  ladybird v něm napsala:

  Hraju.

  A zbožňuju to.