Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Focení? Nuda? Ani náhodou!

  vydáno  •  Zvířata · Fotografie
  Také to určitě znáte, když se vám něco začne líbit, prostě se proto nadchnete. Začne vás to bavit a věnujete se tomu co nejvíce jak to jen jde. Mně se začalo líbit fotografování. Ano, fotografování. Ale ne focení všeho, to tedy ne.

  Výstava českých motýlů v pražské botanické zahradě., © Lena222

  Pro mě je zábavné focení přírody, zvířat a občas i nějaké pěkné budovy (například kostela, hradu nebo zámku). Velmi ráda fotografuji motýly nebo broučky, ale mám rády i jiná zvířata. Když je někde krásná kytka, musím si ji vyfotit.

  Focení není jen o tom, že vezmu foťák seberu se a jdu. Nefotím všechno co mi vleze pod nos a víc to nevnímám. Není mi jedno, že půlka fotek je rozmazaná, na další jsem usekla kus motýlího křídla. Ne, o tom není (pro někoho nudné) focení. Je o tom, že mi umožňuje na něco se soustředit, něco vnímat. Vnímat krásy naší přírody, malých i menších tvorů a tvorečků.

  tipy

  Neprší? Nevadí. Nejdříve květ vyfoťte suchý a pak na něj rozprašovačem nastříkejte vodu tak, aby tam byly kapičky. Když si to srovnáte, uvidíte jak je to mokré krásné.

  Nejhezčí fotky jsou, když venku svítí slunce.

  Pravda, opravdovou přírodu to nenahradí, to vážně ne. Ale i když prší je hezké dívat se na motýly. To ovšem neznamená, že když prší, máte sedět doma a koukat celé hodiny na obrázky. To by ani mě nebavilo třeba koukat 5 hodin na fotky.

  Ale když jen poprchává nebo je čerstvě po dešti neseďte doma a vyrazte ven! Nejen že uděláte něco pro svoje zdraví, nadýcháte se čerstvého vzduchu. Navíc když fotíte kapky deště na květinách nebo trávě je to nádherné. Není přece nic nádhernějšího než příroda po sprše.

  Takže neseďte doma a jděte fotit. Pokud máte doma pejska nebo kočku či jiné zvířátko, které je naučeno ven, nezapomeňte ho vzít s sebou a také ho párkrát nebo i vícekrát zvěčnit. Doma mu fotku zkuste ukázat, uvidíte jak se bude tvářit :)  Fotky motýlů jsem pořídila na výstavě v pražské botanické zahradě. O výstavě jsem se dozvěděla z Alíkovin. Zrovna jsem byla tou dobou v Praze u tety, tak jsem se tam s ní vypravila. Pokud byste si chtěli motýlí výstavu užít, pak neváhejte - končí 31. července!

  Přeji vám přeji pěknou zábavu a krásné fotečky.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (28)

  Příspěvek z 20. srpna 2009 ve 13:37.
  Lena222 v něm napsala:

  Reakce na BáraM:

  záleží kolik je pro tebe hodně. já mám foťák za 5 tisíc(byl ve slevě, jinak by byl za 7 tisíc. ale pokud tě focení baví tak i na to určitě brzy budeš mít peníze

  Příspěvek z 20. srpna 2009 ve 13:25.
  Lena222 v něm napsala:

  Reakce na tomi1128:

  no jasně!  jestli těto zajímá. můj foťák má 10,1 MegaPixelů a je to Olympus M(mjů) 1010

  Příspěvek z 6. srpna 2009 ve 12:24.
  tomi1128 v něm napsal:

  Foťák

  Můžu se zeptat kolik má tvůj foťák MegaPixelů? A jaký druh Foťáku?