Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Francie je super!

  vydáno  •  Cestování · Prázdniny · Zahraničí
  Nedávno jsem přijela z Francie a musím říct, že to tam bylo opravdu parádní! Jeli jsme se podívat na Eiffelovu věž, římské památky, zámky na Loiře, na nákupy a také jsme ochutnali vína a sýry, protože Francie je zemí vína a sýrů.

  EIFFELOVA VĚŽ, Francie - Ocelová rozhledna na břehu Seiny navržená Gustavem Eiffelem byla slavnostně otevřena roku 1889 u příležitosti světové výstavy a 100. výročí Francouzské revoluce. Měří 324 metrů a v době vzniku byla nejvyšší stavbou světa. Obyvatelé Paříže ji nejprve nesnášeli., © Alík

  Mají tam moc zajímavou módu, však se také říká, že móda začíná ve Francii. Já jsem dokonce přes město jela na koni - byla tam jedna ulička, kde se mohlo jezdit na koních. Bydleli jsme v moc krásném hotelu. Byla jsem tam i se svou mladší sestřenicí, která se tam moc dobře bavila.

  Byli jsme i na ruském kole, a to i přes to, že já se bojím výšek - ale sestřenka mě přemluvila, tak jsem to vyzkoušela. Koupili jsme si tam i nějaké náramky a další drobnosti. Bohužel jsme si s sebou nemohli vzít našeho psa, což byla docela škoda. Museli jsme ho dát do psího hotelu. Na svém pokoji měl dokonce i pohovku!

  Doufám, že do Francie pojedeme ještě někdy a že to tam bude také tak super, jako teď!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 4. září 2009 v 17:22.
  Bajíček v něm napsal:

  eeeeee

  Já jsem  okozlená Franicii chtěla bych se tam podívat viděla jsem na obrázku eifellovu věž v nci a byla nádhrená prostě super franicii úplně zbožnuju ,ale mojí nejoblíbenější zemí je česko ,protože tam bydlim.

  Příspěvek z 3. září 2009 v 19:18.
  -----------BmX v něm napsal:

  bylo to fakt supeeeeer!

  no já byla v Paříži nedávno a bylo to tam bezva !! A v Disneylandu taky!! ( jo kdo tam nebyl doporučuju!)

  Příspěvek z 3. září 2009 v 18:40.
  Piitra v něm napsala:

  nadpis xD

  Já byla ve Francii asi před pěti lety - konkrétně v Paříži a pak v Disneylandu xDD Určitě si umíte představit, co mě jako malé dítě zaujalo více xDD Ale i teď z odstupem času můžu říct, že bych si asi zase radši vybrala Disneyland ( i když Disneyho nesnáším) - Paříž mě prostě nijak nezaujala :((