Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Frank Lampard píše kouzelně o fotbalu

  vydáno  •  sport · knihy · soutěže
  Anglický fotbalový reprezentant a záložník FC Chelsea se kromě fotbalu věnuje psaní pro děti. Jeho knížku "Frankův kouzelný fotbal" s originálním podpisem teď můžete získat v nové soutěži.

  DÍKY! Frank Lampard, zkušený záložník Chelsea, tleská fanouškům při svém střídání v pohárovém zápase na Old Trafford., © Reuters

  Kdo je Frank Lampard?

  Narodil se 20. června 1978 v Romfordu v Anglii. Je anglický fotbalový záložník, modré srdce londýnské Chelsea FC.

  Nová soutěž

  Do 26.9.2013 hrajeme o knihy "Frankův kouzelný fotbal" z toho 3x o sběratelský kousek s originálním podpisem Franka Lamparda.

  Hrát můžete v sekci Soutěže.

  knihy Frankův kouzelný fotbal s originálním podpisem autora, Franka Lamparda

  knihy Frankův kouzelný fotbal s originálním podpisem autora, Franka Lamparda

  Kariéru začínal, podobně jako jeho otec, v londýnském West Ham United. V roce 2001 přestoupil do Chelsea FC. Tam působí, společně s kamarádem Petrem Čechem, dodnes. V roce 2012 dovedl Chelsea jako kapitán k triumfu v Lize Mistrů a v loňském ročníku vyhrál se svými spoluhráči i Evropskou ligu - Chelsea se tak stala prvním týmem v historii, který vyhrál rok po sobě obě tyto prestižní soutěže. Kromě toho je nejlepším střelcem klubu v jeho historii, v anglické nejvyšší soutěži Premier League odehrál již přes 500 zápasů a získal ocenění "Hráč desetiletí". S Chelsea získal 3 ligové tituly a 4x jeho tým triumfoval v nejstarší fotbalové soutěži světa – anglickém FA Cupu.

  V roce 2004 a 2005 byl zvolen nejlepším fotbalistou Anglie, na mistrovství světa v Německu v roce 2006 byl nejlepším střelcem národního týmu. Je pravidelným exekutorem pokutových kopů ve svých klubech.

  Fotogalerie

  Frank se ke psaní knížek dostal díky vyprávění pohádek na dobrou noc svým dvěma dcerám. Rád se věnuje propagaci čtení a doufá, že mladé kluky i holky svými příběhy ke čtení inspiruje.

  O čem je Frankův kouzelný fotbal?

  Frankie a jeho tým milují fotbal. Na něj si vždy najdou čas. Ale když vyhrají na pouti starý fotbalový míč, budou přeneseni do kouzelného světa fotbalu, o kterém vůbec netušili, že existuje! Může Frankie a jeho tým porazit piráty a vrátit se domů?

  A Frank Lampard dodává: "Frankův kouzelný fotbal jsem začal vymýšlet pro své dcery, kterým vyprávím pohádky na dobrou noc. Dobrodružné příběhy mají nejraději. Ve svých knížkách se snažím spojit lásku k fotbalu s něčím, co by se líbilo také mým dcerkám." 

  "Frankovy příběhy mi připomínají dobrodružství, která jsem sám rád četl. Jeho kamarádi pak moje kamarády, se kterými jsem hrával fotbal, když jsem byl malý, stejně jako některé hráče, které jsem potkal během své profesionální fotbalové kariéry", říká Frank Lampard.

  Odkaz na anglickou webovou stránku knihy Frankiesmagicfootball.co.uk.

  Vydává nakladatelství CPRESS, 96 stran, doporučená cena 199,- Kč. Anglická webová stránka knihy Frankiesmagicfootball.co.uk.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 17. září 2013 ve 21:42.
  amnoroc v něm napsal:

  kniha

  to by bylo super, vyhrát tu knihu s podpisem od Lamparda 4