Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Frenštát pod Radhoštěm

  vydáno  •  Cestování

  Znáte Frenštát? Chcete se o něm něco dozvědět? Já o něm vím hodně a tady vám něco napíšu. Také si tu můžete přečíst o tom, jak jsem tam tyto prázdniny byla.

  Pohled z Radhoště, © VeverkaČiperka123

  Frenštát je město v Moravskoslezském kraji, v okrese Nový Jičín. Nachází se asi 40 km od krajského města Ostrava. Žije zde kolem 11 000 obyvatel. Jak poznáte podle názvu, nachází se pod horou Radhošť (1129 m n. m.). Jsou tam řeky Lubina a Lomná. Frenštát je hodně známý hlavně kvůli skokanovi na lyžích Jiřímu Raškovi. Byl to dokonce i olympijský vítěz a kvůli němu byly ve Frenštátě postaveny skokanské můstky pro skoky na lyžích.

  Já jsem v tomto městě kdysi bydlela, pak jsme se ale přestěhovaly do Ostravy. Do Frenštátu ale často jezdíme kvůli maminčině práci a o prázdninách tam většinou býváme delší dobu, protože tam máme hodně známých lidí a je to tam super.

  Tyto prázdniny jsme do Frenštátu jely 21. 7. Měly jsme ubytování v jednom domě v části Frenštátu, která se jmenuje Helštýn, podle kopce, který tam je. Já jsem na ten kopec i vylezla, je hodně nízký, vylezete tam tak za 2 minuty, je to kopeček. Do Helštýna se jelo po úzké cestě, kde se vešlo jen jedno auto, ale naštěstí proti nám nikdo nejel.R^

  Frenštát pod Radhoštěm , © VeverkaČiperka123

  Nebudu psát, co jsme dělaly každý den, napíšu jen to nejzajímavější. Jeden den jsme šly na horu Radhošť. Jely jsme autem do Rožnova pod Radhoštěm, odtamtud autobusem na Pustevny a odtamtud pěšky na Radhošť.

  Výhled z Radhoště, © VeverkaČiperka123

  Vylezly jsme nahoru, bylo to super, až na to, že několikrát pršelo, ale vždycky jen chvíli a málo. Radhošť je vysoký 1129 metrů a nahoře je Kaple svatého Cyrila a Metoděje a vysílač.

  Kaple svatého Cyrila a Metoděje na hoře Radhošť, © Maminka

  Některý jiný den jsem já šla sama ven, vylezla na kopec Helštýn a jezdila jsem na koloběžce. Dokonce jsem se pokusila sjet z toho kopce na koloběžce, ale moc mi to nešlo. Ale jela jsem z kopce po cestě dolů, protože tam nejezdí skoro žádná auta.

  Cesta ve Frenštátě, © VeverkaČiperka123

  Byli jste někdy ve Frenštátě?

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 23. srpna 2019 v 11:42.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Slovo „kvůli“ je ještě relativně neutrální. Horší jsou v některých případech spojení „díky němu“, jeho zásluhou“, „jeho vinou“ a podobně. Například ve větě „Díky povodním se utopilo 1000 lidí“.

  Příspěvek z 23. srpna 2019 v 11:01.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  marbo1212: Děkuji
  Parníček512 : A jak jinak jsem to měla napsat?

  Příspěvek z 23. srpna 2019 v 10:31.
  Parníček512 v něm napsal:

  Trošku mi v prvním odstavci vadí slovo „kvůli“. Jako že Frenštát p. Radhoštěm proslavený kvůli skokanu na lyžích Jiřímu Raškovi, že kvůli němu byly postaveny skokanské můstky. Zní to, jak kdyby to bylo špatně, že Raška něco udělal špatně.