Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Fuj, zvíře

  vydáno  •  Příroda · Zvířata · Čtenáři píší Alíkoviny · Chovatelství
  Články na Alíkovi čtu rád. Hlavně ty o zvířatech. Nedávno jsme se museli kvůli nemocnému bráchovi odstěhovat z domu na sídliště a tak mi naši v bytě dovolí chovat jenom zakrslého králíka a rybičky. Dřív jsme měli zvířat o dost víc. Třeba psa, kočky, slepice a králíky, holuby a na potoce kachny.

  Na brněnském veletrhu Propet byla k vidění i vzácná plemena potkanů, © MF DNES

  Když si články na Alíkovinách o zvířatech přečtu, jsem rád, že lidi zvířata chovají a je jim s nimi dobře. Potom ale "najedu" na komentáře. Nechápu, proč se někteří z nás vysmívají těm, kteří se pokusili článek o svém zvířeti napsat. Urazí tím oba. Zvířeti je to docela fuk, ale majitele to bude určitě mrzet hodně. Teda mě by to naštvalo. Pokud se mi článek nelíbí a já s ním nesouhlasím, tak to zkusím napsat alespoň slušně. 

  Ale na druhou stranu vím, že jsou lidé (a já se jich nechci zastávat), kteří nemají zvířata rádi. Nesnáší je, nenávidí, štítí se jich. Někdo má odpor k pavoukům. Ty nemá ráda spousta lidí. Ví, že jim pavouk, který u nás žije, většinou neublíží, ale pro jistotu ho zaplácnou plácačkou nebo zašlápnou. Jinému vadí hlodavci - prý páchnou, jsou v kleci hluční hlavně v noci a ruší. Můj králík někdy k ránu řádí tak, že to probudí celou rodinu. Tak vstanu a dám mu tvrdou kůrku, aby se zabavil, a on se uklidní.

  Fotogalerie

  Taky hadi bývají neoblíbení. Říká se, že jejich tělo je slizké a odporné, ale není to pravda. S hadem zkušenost zatím nemám a doma ho mít nemusím, ale třeba chovat ho jako společníka v teráriu může být taky fajn. Moje kamarádka nesnáší psy. Jeden psík ji pokousal na pískovišti, když byla ještě malá. Zůstala jí po něm velká jizva na krku, která je hodně vidět. Každý, kdo ji potká, se na tu jizvu ptá. Samozřejmě je potom naštvaná a přeje si, aby všichni psi do jednoho pošli. 

  Jeden starý pán od nás z domu střílel ze vzduchovky po ptácích. Říkal, že jsou to bestie, které přenášejí spoustu nemocí. Nesnášel všechno, co mělo peří. Bylo mu jedno, jestli diabolkou trefí vlaštovku, kosa nebo papouška, který uletěl z okna vedlejšího baráku. Teď ten pán naštěstí leží dlouho v nemocnici. Bylo mi to líto, když jsem šel do školy a potkával po cestě postřelené ptáky. Myslím, že takový pták je čistotnější, než byl on sám. 

  Patřil k těm lidem, kteří ke zvířatům neměli dobrý vztah. Někteří lidé prostě zvířata mít rádi nebudou nikdy a my, co je rádi máme, jim to musíme vynahradit.


  Autor: (8 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (65)

  Příspěvek z 2. července 2013 v 15:57.
  sadrule v něm napsala:

  Zvířátka jsou rostomilé

  Ahoj,je smutné když lidé zabijejí zvířata.Nechápu lidi kteří nemají rádi třeba kočky,psi,křečky a nbo třeba morčata.16110725

  Příspěvek z 21. května 2013 ve 20:11.
  kocourek200203 v něm napsala:

  smůla

  Myslím, že je to smutné, když člověk získá špatnou zkušenost se zvířaty a nedokáže se z toho oklepat. Mně třeba jednou při hřebelcování stoupl kůn na nohu a dost to bolelo, ale mám koně ráda.A nechtěla bych, aby koně vymřeli.Když už třeba psa nemáte rádi, tak ho aspon nemlatte. On za nic nemůže jen kvůli vaší zkušenosti.

  Příspěvek z 19. května 2013 ve 13:50.
  Matykule v něm napsala:

  Reakce na _Fille-des-roses_:

  Máš pravdu článek je suprovej to se musí uznat ale říkat NAŠTĚSTÍ je ten pán v nemocnici mi přijde hloupé ale jinak skvělý44[[