Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Fyzika

  vydáno  •  Škola
  Spoustu lidí říká, jak je to těžký předmět a jak ho nechápou. Je to ale tak, jak si myslíme?

  Spoustu lidí říká, jak je to těžký předmět a jak ho nechápou. Je to ale tak, jak si myslíme?

  Když jsem měla nastoupit do 6. třídy, nejvíce jsem se zhrozila Fyziky. Myslela jsem jak těžký je to předmět, jak ho určitě nepochopím a hlavně, že budu mít z něho špatnou známku. Hned první hodinu nám fyzikářka říkala, co si o tomto předmětu myslí většina lidí. Říkala nám také, že jde v podstatě o to se to našprtat na písemku a že nejde fyziku nechápat. Postupem času jsem to i já zjistila.

  Na 1. pololetí 6.třídy jsem měla na vysvědčení 2 a na druhé už 1. V 7. třídě dokonce na obě pololetí jedničku. Na závěr chci říct, že fyziku se musíte opravdu našprtat i když je látka někdy hodně těžká. A ten, kdo má z fyziky špatné známky, tak je to tím, že se neučí a pak se nemůže divit, že má z ní třeba 4. No a když nejde o šprtání, tak jde o výpočty, na které byste měli umět dobře matematiku. A když jí neumíte, tak byste měli dobře umět zacházet s kalkulačkou. My kalkulačku máme povolenou a můžeme jí používat nebo spíš musíme. Jinak dostaneme poznámku, když jí nemáme. Zkuste si někdy sednout k sešitu a kouknout se na to. Výsledek určitě uvidíte a kromě toho si myslím, že jsou těžší předměty než Fyzika.Třeba Matika která je v 8. třídě obvzlášť těžká a do které po prázdninách nastoupím. Zamyslete se nad sebou. .

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 19. září 2015 v 8:38.
  danulika10 v něm napsala:

  Reakce na Oríšek:

  Bylo to napsaný pouze o tom co si já myslím .Každý má hold jiný názor

  Příspěvek z 13. září 2015 ve 20:22.
  Oríšek v něm napsala:

  Fyzika je můj oblíbený předmět 26 Ale já tedy velice nesouhlasím s tím, že je jen o šprtání a výpočtech 16 Jasně, je to tak z větší části, ale hlavně jde o to to pochopit, jak to řekl už někdo přede mnou, nelze se to učit jen jako kolovrátek.

  Příspěvek z 12. září 2015 v 11:49.
  Asmína v něm napsala:

  Fyzika není o učení

  Podle mě se fyzika moc nedá naučit. Buď to chápete, nebo vám to prostě nejde. Ano, je v ní i něco na naučení, ale většina se naučit nedá.